Kriket Avustralya, PCB Şefi Ramiz Raja'nın 4 Uluslu Kriket Turnuvası Teklifine Açık

kriket-avustralya,-pcb-sefi-ramiz-raja'nin-4-uluslu-kriket-turnuvasi-teklifine-acik

Nick Hockley Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte CA’nın PCB’nin teklifine açık olacağını söyledi.© Twitter

Pakistan Kriket Kurulu başkanı Ramiz Raja, BCCI’dan soğuk yanıt aldıktan sonra bile Hindistan, Avustralya ve İngiltere’yi içeren yıllık dört uluslu bir turnuva teklifini yayınlamaya kararlı. PCB’de güvenilir bir kaynak, Ramiz’in teklifi üzerinde hala çalıştığını ve diğer bazı önde gelen kurulların yetkilileriyle de konuştuğunu söyledi. Ramiz daha önce ICC’ye, ülkesi, ezeli rakipleri Hindistan ve Avustralya’yı içeren yıllık dört uluslu bir T20 etkinliği teklif edeceğini söylemişti. ve geliri dünya yönetim organının tüm üyeleri tarafından paylaşılacak olan İngiltere.

BCCI sekreteri Jay Shah tarafından reddedilen Ramiz’in önerisi, Çarşamba günü Cricket Avustralya (CA) CEO’su Nick Hockley, Avustralya’nın Hindistan ve Pakistan ile bir Tri-Serisi’ne ev sahipliği yapmaya açık olduğunu söyledi.

Pakistan ve Avustralya arasındaki ilk Teste tanık olmak için Ravalpindi’de bulunan Hockley , gazetecilere verdiği demeçte, kişisel olarak bunun keşfedilebilecek iyi bir fikir olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Şahsen bana sorarsanız, CA teklifi değerlendirmeye ve bir Üçlü Diziye ev sahipliği yapmaya kesinlikle çok açık olurdu. Pakistan, Hindistan ve Avustralya ile” dedi.

Avustralya’nın Güney Asya’dan ve alt birimden büyük topluluklara sahip olduğuna ve Hindistan ve Pakistan’ı içeren bir dizinin büyük bir beraberlik olacağına dikkat çekti. Down Under maçı için.

Hindistan ve Pakistan 2013 tarihinden beri sadece ICC ve Asya Kriket Konseyi (ACC) etkinliklerinde birbirleriyle oynadılar çünkü

BCCI sekreteri Jay Shah, geçen ay Ramiz’in önerisini reddetti ve Hindistan yönetim kurulunun sporu küresel olarak genişletmek ve sporu küresel ölçekte genişletmekle daha fazla ilgilendiğini vurguladı. Olimpiyatlar ve teklif kısa vadeli bir ticari girişimdi.

Tanıtıldı

Hockely, herkesin Hindistan ve Pakistan’ın dünyanın herhangi bir yerinde birbirlerine karşı oynadığını görmek istediğini ve onların da T20 takımında oynayacaklarını kabul etti. Dünya Kupası bu yıl daha sonra Avustralya’da.

“Herkesin dünya kriketinde görmek istediği bir yarışma ve daha fazla fırsatı desteklememize yardımcı olabilirsek, bunu yapmayı çok isteriz.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.