“Klasik Tencere Çağıran Kettle Black Örneği…”: Murali Kartik Kanun Değişikliklerini Karşılıyor

“klasik-tencere-cagiran-kettle-black-ornegi…”:-murali-kartik-kanun-degisikliklerini-karsiliyor

Ashwin, Aaron Finch kırışıklığından kurtulmaya çalışırken izliyor

Forvet olmayan oyuncuları çok fazla destekledikleri için defalarca iftiraya uğrayan eski Hindistanlı spinner Murali Kartik, Çarşamba günü oyun yasalarının koruyucusu olan MCC’nin bowling oyuncularının “suçlu haline getirilmesini durdurmak” için kodunu değiştirmesinden sonra mutlu bir adamdı. “kriket ruhu” adına. 605 birinci sınıf küçük kapılarla döneminin en iyi sol kol spinnerlerinden biri olan Kartik, ülkeyi sekiz Testte temsil etti ve 20 ODI’ler, forvet olmayan oyuncunun oynadığı günlerde formatlar arasında beş vuruş yaptı.

Çarşamba günü, Marylebone Kriket Kulübü (MCC) yasaları değiştirdi ve “…forvet oyuncusunun tükenmesi Yasadan çıkarıldı (Haksız oyun) – Kanuna 38 (Bitti) . Yasanın metni aynı kalır.” Bu, Ravichandran Ashwin gibi yıldızlarla birlikte Kartik’in on yıldan fazla bir süredir savunduğu bir şey.

“Kriket ruhu var. Ama her zaman tartıştığım şey şu ki ‘Cricket of Cricket’ değil. Aslında onu küçümseyen insanlar ‘Spirit of Cricket’ kılığına girenlerdi. Klasik bir ‘Pot kettle black’ (Çömleğe siyah diyorlar)” dedi Kartik, bir sohbet sırasında PTI’ye.

Öyleyse, bunca yıldan sonra, forvet olmayan takımın sonunda çok fazla gerileyen vurucuları tüketerek “haksız avantaj” elde etmekle suçlandığında kendini haklı mı hissediyor? Ünlü yorumcu, “Bunun, doğru hissettiğimin bir kanıtı olduğunu söyleyebilirim. Bowling oynayanları bunu yaptıkları için suçlu saymayı bırakmamızın kesinlikle tam zamanıydı,” dedi.

“Bu, haksız avantaj elde eden vurucu ve meloncuyu suçluyor ve ona yanlış diyorsun? “Benim savaşım buydu. İnsanlara her zaman izin verilirse) kaçacağımı söyledim” diye güldü.

Ashwin, son zamanlarda fikrine çok destek verdi ama Kartik’in oynadığı günleri hatırlayacak olursak, takımı dışında çok az desteği vardı ama hiç değişme ihtiyacı hissetmedi.

“Beş kez yaptım. Hiçbir zaman destek eksikliği hissetmedim çünkü her zaman doğru olduğuna inandım ve sırf başka kimsenin buna inanmaması doğru olmadığı anlamına gelmez. Bu kadar basit” dedi.

Kartik’in durumunda temel bir kuralı vardı, gol atmayan oyuncuyu bir değil üç kez uyarır ve ardından kefaletleri alırdı.

“Kabul edilen bir işten çıkarma normu olmadığında bile herhangi bir baskı hissetmedim çünkü bazıları bunun ‘Spirit of Cricket’ kim olursa olsun sözde bağlı olmadığını hissetti. Gol yemeden bitirdiğim herkesi en az üç defa uyardım” dedi.

Terming bu ‘normal kaçma’ bir tür yaptırımdır

Kartik, tıpkı saha kısıtlamalarının aşırı oran cezası gibi T10 formatı harika sonuçlar veriyor, vurucular çalmak istediklerinde artık zihniyet değişikliğine sahip olacaklar. daha melon oyuncu dolmadan önce forvet oyuncusu olmayanların ucunda.

“Vurucuların zihniyetini değiştirmeli. Size basit bir örnek vereceğim. T20 kriketine bakın, kısa süre önce

dışında bir saha oyuncusu az ceza aldı. yard çemberi, ICC tarafından bir devrenin sonunun öngörülen sürede başlamaması durumunda başlatılmıştır.

“Aşırtma oranlarına bakın, penaltı olduğu için takımlar zamanında over bitiriyor. Bu bir zorlama ve bazı yollarda olduğu gibi, 806 km/s ve 80 km/s hızda sürerseniz, polisler sizi yukarı çeker. Her zaman yasaldı ama şimdi düzgün bir şekilde uygulanması gerekiyor” dedi.

İnançlarına güvenen Kartik ve Ashwin gibiler için, birçok bowling oyuncusu bilse de vuruşları bitmedi.

“Çok mutluyum…bir şeyin kabul edilmemesi,insanlar doğru olmadığını düşündükleri için doğru olmadığı anlamına gelmez. kabul edildi hayır w.

Terfi edildi

“Sonunda, bowling oyuncuları güçlendiriliyor büyük bir şekilde… sadece birkaç kişi yaptıkları şeye inanma inancına sahipti, çünkü çoğu zaman maruz kalacakları gazaptan ve bunun yol açabileceği öfkeden korkuyordu. Diğerleri bunu yapmaktan her zaman utangaç olmuştur,” diye imzaladı.

806(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.