Kane Williamson, Yorkshire Irkçılık Sırasında 'İyileşmeyi' Ümit Ediyor

kane-williamson,-yorkshire-irkcilik-sirasinda-'iyilesmeyi'-umit-ediyor

Kane Williamson’ın dosya görüntüsü© AFP

Yeni Zelanda kaptanı Kane Williamson, İngiltere’ye karşı bir ırkçılık tartışması nedeniyle Headingley karargahından neredeyse taşınan üçüncü bir Testin arifesinde eski takımı Yorkshire’da “iyileşme” olacağını umuyor. Pakistan doğumlu eski spinner olmayan Azeem Rafiq, Yorkshire’daki iki büyüsüyle ilgili olarak ilk olarak Eylül ayında 2020 ırkçılık ve zorbalık iddialarını dile getirmişti. Rafiq’in geçen yıl bir meclis komitesine ifade vermesi, Yorkshire üzerinde daha önce herhangi bir disiplin cezası almamış olmaları nedeniyle artan bir baskıya yol açtı. koçluk personeli.

İngiltere ve Galler Kriket Kurulu ayrıca, değişiklik yapılmadığı takdirde kazançlı uluslararası oyuncuları Headingley’den geri çekmekle tehdit etti.

Yeni başkan Kamlesh tarafından desteklenen reformlar Patel, Yorkshire için mali bir felaket olabilecek bir şeyi savuşturdu.

Ancak konu, ECB’nin kulübe ve yetkililerin suçladığı “birkaç kişi” aleyhine disiplin suçlamaları yöneltmesiyle, sonuca varmaktan çok uzak. henüz isim vermedi.

Geçen ay, eski Yorkshire teknik direktörü Andrew Gale haksız görevden alınma davasını kazandı ve kulübü tazminat ödeme ihtimaliyle karşı karşıya bıraktı.

Yorkshire için 2014 ile 625 arasında bir denizaşırı imzası olarak oynayan Williamson, sorulduğunda taahhütte bulunmadı. s’ye tanık olsaydı kulüpte geçirdiği süre boyunca belirli ırkçı taciz vakaları.

Ancak topa vuran oyuncu, Rafiq’in ifadesinden bir şeyler çıkacağını umduğunu söyledi.

“Bu, Nelerin ortaya çıktığını görmek inanılmaz derecede üzücü” dedi Williamson. “Sadece olumlu bir şeyler çıkmasını ve olumlu bir şekilde ilerlemek için yaratıldığının farkındalığını umuyorum.

“Sporda veya toplumda ırkçılığa veya ayrımcılığa yer yoktur. . Birkaç kısa süreliğine buradaydım ve Yorkshire’da geçirdiğim zamandan keyif aldım.

“Son zamanlarda farkına varılan bazı sorunlar vardı ve sadece iyileşme olduğunu umabilirsiniz.

“Tüm dünyada büyük bir farkındalık oluştu, bu farkındalığı sürdürme ve sporda veya diğer iş yerlerinde daha kapsayıcı bir yer haline getirme çabaları var.”

Terfi

Irkçılık meselesi sorulduğunda, İngiltere kaptanı Ben Stokes tarafının anladığını söyledi ” hem sahada hem de saha dışında bir sorumluluk.” Perşembe günü Leeds’te başlıyor.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.