Kadınlar Dünya Kupası: Mithali Raj, Hindistan'ın Güney Afrika'ya Yenilgisinin Ardından Emekliliğini Sordu. Onun Cevabı

kadinlar-dunya-kupasi:-mithali-raj,-hindistan'in-guney-afrika'ya-yenilgisinin-ardindan-emekliligini-sordu.-onun-cevabi

Mithali Raj attı 22 kapalı 84 Kadınlar Dünya Kupası’nda Güney Afrika’ya karşı.© AFP

Hindistan’ın 2022 ICC Kadınlar Dünya Kupası’ndaki kampanyası, Pazar günü ligdeki son maçında Güney Afrika’ya yürek burkan bir yenilgiyle sona erdi. Kaptan Mithali Raj yarım yüzyılı geride bıraktı ancak Güney Afrika Kadınları, Hindistan Kadınlarını turnuvadan atmak için üç kaleyle kazanmayı başardı. Dünya Kupası’nın Mithali’nin Hindistanlı bir oyuncu olarak son görevi olacağına dair mırıltılar duyuldu, ancak deneyimli oyuncu gelecekle ilgili planlarını sıkı tuttu.

Maç sonrası basında çıkan haberlere göre konferansta, 39 yaşındaki çocuğa Dünya Kupası’ndan çıktıktan sonra emekliliğinin olup olmadığı soruldu. “Gelecekle ilgili pek bir plan yapmadım. Bizim için oyuncular ve sporcular olarak, gerçekten çok iyi hazırlanmış olduğunuz bir Dünya Kupası’nda böyle biten bir kampanyada hayal kırıklığı yaşarsanız. Bir yıl, oyuncuların kabul etmesi ve ardından her bir oyuncu için gelecekte ne olursa olsun oradan devam etmesi zaman alıyor” diye yanıtladı.

Bir muhabir tarafından tekrar soruldu Onu en son Hint formasıyla gördüğümüzde şöyle dedi: “Az önce oynadığımız oyunun türünü ve dediğim gibi duyguların hala orada olduğunu düşünürsek bu konuda herhangi bir yorum yapmam doğru olmaz. sahip olabilmem için önce yerleşmem gerekiyor Bunu netleştirin ve buna bir cevap verin.”

Bu aynı zamanda muhtemelen başka bir Hindistan gazisi Jhulan Goswami’nin bir Dünya Kupası’nda oynadığı son seferdi, ancak ne yazık ki kendisi ve takımı için , Güney Afrika Bayanlar maçında antrenmanda bir yan gerginlik yaşadığı için reddedildi.

Mithali Raj, Hindistan’ın böylesine zorlu bir rakibe karşı zorlu bir maçtaki deneyimini kaçırdığını söyledi.

“Eminim bir fark yaratırdı çünkü bunca yıllık tecrübesiyle, farklı yüzeylerde ve benzer baskı durumlarında farklı takımlarda oynuyordu. Onun gibi kıdemli bir oyuncunun bowling atağını yönetmesi bir fark yaratırdı” dedi. Hint takımının son maçında yer alamadığı için biraz hayal kırıklığına uğradı, ama sonra böyle oldu. Antrenman sırasında bir yan zorlanma yaşadı ve iyileşemedi” diye ekledi.

Ardından Jhulan’ın başka bir tane daha alabilmesi için yarı finallere kalmak istediğini söyledi. turnuvadaki maç.

Tanıtılan

“Gerçekten istedim bu maçı kazanalım ki ona yarı finalde bir oyun daha verebilelim ama işler istediğimiz gibi gitmedi” dedi.

Goswami, bu yılki turnuva sırasında Kadınlar Dünya Kupası tarihindeki en yüksek kaleci.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.