Jonny Bairstow'un Yüzyılı, Batı Hint Adaları'na Karşı 1. Teste Kötü Başladıktan Sonra İngiltere'deki İyileşmeyi Çapaladı

jonny-bairstow'un-yuzyili,-bati-hint-adalari'na-karsi-1.-teste-kotu-basladiktan-sonra-ingiltere'deki-iyilesmeyi-capaladi

Jonny Bairstow Salı günü bir asırlık gol attı.© AFP

Jonny Bairstow’un sekizinci Test yüzü, Antigua’daki ilk Testin açılış gününde kütüklerde altı kişiye ulaşmada 268 kederli bir başlangıçtan itibaren İngiltere’nin yeniden canlanmasına demir attı. Salı günü. Bairstow’un sakin, yenilmez 109, turistlerin 211 üzerine toplandığı temeldi. maç ilerledikçe bozulacak gibi görünen bir sahada kura atışını kazanan kaptan Joe Root’un ilk vuruşu yapmayı seçmesinden sonra dört kişilik. Sadece iki ay önce Avustralya’da sona eren berbat bir Ashes kampanyasından herhangi bir kredi ile ortaya çıkan birkaç İngiltere oyuncusundan biri olan 22 yaşındaki Yorkshireman, kendisine bir asır kazandıran kararlılığı Sydney Kriket Sahası’ndaki önceki Testinde sergiledi.

ile karşılaştı. teslimatlar, okşayarak 17 zaten bir çaba içinde dörtlü Günün oyununun dengesini önemli ölçüde değiştirmek için beş saatten fazla süren bir süre.

Bairstow, Ben Stokes’tan (300 paha biçilmez bir destek aldı. ) direnişi tetiklemek için beşinci küçük kapı için 67 takarken.

Bunu Ben Foakes ile daha da üretken bir birliktelik izledi (42 ) gibi 99 koşular, başka bir çok yönlü Chris Woakes’tan ( önce altıncı kale için eklendi. dışarı çıkmadı) İngilizlerin yorucu bir Karayipler tarafında kapitalize edilmesini sağladı. bozulmamış bir yedinci küçük kapı standı zaten 42 koşuya değer.

“Biz’ Bairstow günün sonunda neşeli bir ifadeyle, ortaklıklar ve sadece üst sıralarda değil, sipariş boyunca ne kadar değerli olabilecekleri hakkında konuştuk ve bu çabayı yarın da sürdürmek bizim için çok önemli” dedi. “Bence (meloncular için) hala çok şey var, bu yüzden tekrar iyi vuruş yapmaya devam etmeliyiz.”

Batı Hint Adaları yanlış bir şey yapamayacak gibi görünüyordu, günün sonraki iki seansı ziyaretçilere aitti, çünkü sadece iki kayıp için 211 koşular eklendi. daha fazla küçük kapı.

Günün son yarım saatinde ikinci yeni topun gelişi bile Bairstow ve Woakes’in azimli Kemar Roach, Jayden Seales ve eski kaptan olarak kararlılığını zedelemedi. Daha önce iki kale alan Jason Holder, iyi ayarlanmış eşleşme için çok az tehdit oluşturuyordu.

Bairstow Saha zaten bozulma belirtileri gösteriyorken, Roach farklı bir görüşe sahipti.

“Günün o son seansında açıkçası yorucuydu ve çizgilerimiz ve uzunluklarımızla daha sıkı olmalıydık.” kabul etti. “Kalan küçük kaleleri olabildiğince çabuk almamız ve sonra oraya gitmeli ve kendimize ilk vuruşta öne geçmek için güçlü bir tepki vermemiz gerekiyor. Bence bu vuruş yapmak için çok iyi bir saha.”

Batı Hint Adaları, o son seansta Woakes’ın sağ tarafındaki bir dalış çabası ele geçirildiğinde, genellikle güvenli olan Tutucu tarafından üçüncü kaymada kaçırılan bir şanstan mahrum bırakılabilir, bu da dörtlüdeki diğer şanssız hızlı bowling oyuncusunun büyük üzüntüsüne yol açar, Yerel çocuk Alzarri Joseph.

İngiltere’nin kırılgan üst sıraları, maçın ilk yarım saatinde Root’un kovulmasıyla Batı Hintli oyunculardan en büyük kutlamayı tetiklediğinde tekrar ortaya çıktı.

Kıdemli denizci, günün üçüncü maçında ilk maçına çıkan Alex Lees’i bir ön kararla görevden aldıktan sonra, Roach için ikinci kaleciydi.

Seales o zaman Wicketkeeper’ın keskin bir içeriye tepki vermesiyle Joshua da Silva’nın olağanüstü bir alçak dalış yakalamasıyla bir sonraki açılışta diğer topa vuran oyuncu Zak Crawley’i hesaba kattı.

Roach’tan üçüncü kaymada Root’un Jermaine Blackwood tarafından kaçırılmasıyla, top yarışında İngiltere’nin sonunda biraz şansı varmış gibi görünüyordu. üçüncü adam sınırına. Ancak bir sonraki teslimatta, en iyi topa vuran oyuncu hiç şut önermemeyi seçti ve top sağ elini kullanan oyuncuya doğru açı yaptı ve kütüğün tepesini kıracak kadar içeri girdi.

Stokes katıldı. Dan Lawrence ve çifti, sabahları arka arkaya beş kez kızlık zarı atlayan Holder, Lawrence’ı Blackwood’un fişlerde değişiklik yapması ve eski kaptana ilk kalesini vermesi için ileriye doğru bir dürtüye çekmeden önce, en azından hayatta kalmaya yetecek kadar iyi görünüyorlardı. .

Promoted

Seales Stokes’tan gelecek vaat eden bir vuruşla bitirdi. Öğleden sonraki seansta tam uzunlukta teslimat, Holder çaydan sonra Foakes aleyhine bir LBW kararı aldı. – Batı Hint Adaları kaptanı Kraigg Brathwaite’in bovlingi ve umutsuz bir Avustralya kampanyasında İngiliz kriketinden kaybolan bir tür kararlılığı sergilemesi.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.