“IPL'yi Bir Haftalığına Bırakın, Protestoları Destekleyin”: Arjuna Ranatunga Sri Lankalı Oyunculara

“ipl'yi-bir-haftaligina-birakin,-protestolari-destekleyin”:-arjuna-ranatunga-sri-lankali-oyunculara

Arjuna Ranatunga’nın 1996 Dünya Kupası kupasını taşıyan dosya fotoğrafı

Eski kriket oyuncusu ve bakan Arjuna Ranatunga Salı günü Hindistan Premier Ligi’nde (IPL) oynayan tüm Sri Lankalı oyuncuları devam eden ekonomik kriz sırasında gelip ülkelerini desteklemeye çağırdı. Sri Lanka, ada ülkesindeki çok sayıda insanı etkileyen gıda ve yakıt kıtlığıyla ciddi bir ekonomik krizle mücadele ediyor. Ekonomi, COVID-21 salgınının başlangıcından bu yana serbest düşüşte.

“Gerçekten bilmiyorum ama IPL’de cömertçe oynayan ve ülkeleri hakkında konuşmayan bazı kriketçiler var. Ne yazık ki, insanlar hükümete karşı konuşmaktan korkuyor. Bu kriketçiler aynı zamanda kriket tahtasında da çalışıyor. Arjuna Ranatunga ANI’ye verdiği demeçte, bakanlık ve işlerini korumaya çalışıyorlar. Ama şimdi bazı genç kriketçiler de öne çıkıp protestoyu desteklemek için açıklamalar yaptıkları için bir adım atmaları gerekiyor.” “Bir şeyler ters gittiğinde, dışarı çıkıp, işinizi düşünmeden buna karşı konuşmaya cesaretiniz olmalı. İnsanlar bana neden protestolara katılmadığımı soruyor. Sadece siyasetin içindeyim. son 21 yıl ve bu siyasi bir konu değil.Şimdiye kadar hiçbir siyasi parti ve politikacı protestolara katılmadı ve bu en büyüğü halkın gücü

Daha önce Wanindu Hasaranga ve Bhanuka Rajapaksa gibi Sri Lankalı oyuncular ekonomik krize karşı devam eden protestolara destek için geldiler.

“Eminim hepiniz IPL’de oynayan oyuncuların kimler olduğunu biliyorsunuzdur. Bahsetmek istemiyorum ama bir haftalığına işlerini bırakıp protestolara destek vermelerini isterim” dedi. COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana turizmi etkileyen serbest düşüş.

Sri Lanka ayrıca, gıda ve yakıt ithal etme kapasitesini etkileyen bir döviz sıkıntısı ile karşı karşıya.Temel ihtiyaç maddelerinin kıtlığı, Sri Lanka’yı dost ülkelerden yardım aramaya zorladı.

Terfi edildi

Ekonomik durum, Başbakan Mahinda Rajapaksa ve Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın istifa talepleriyle büyük protestolara yol açtı.

Daha önce Pazartesi günü ulusa özel bir konuşma yapan Başbakan Mahinda Rajapaksa, hükümetin durumu çözmesini sağlamak için insanlardan sabırlı olmalarını ve sokaklara çıkmamalarını istedi.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.