IPL: Toss'u Kazanmak Çok Önemli Oluyor Mu?

ipl:-toss'u-kazanmak-cok-onemli-oluyor-mu?

IPL 2016: Takımlar kura atışını ve yarasayı kazanmaya çalışıyor © BCCI/IPL

Şans-yetenek arasındaki değiş tokuşta, kura atışını kazanmada veya kaybetmede şans unsuru artık çok mu önemli hale geldi? IPL’de, kura atışını kazanmak ve ikinci vuruşu seçmek, kazanma şansını kadar artırır.) %. Son 6 yılda IPL’de oynanan 364 maçlardan sadece ilk vuruşu yapan takım kazandı 65 maçları, ikinci vuruş yapan takım kazandı 190 maçlar.

İkinci vuruş yapan takımlar son zamanlarda daha fazla maç kazandı kez.

Bir maça ile başlamak için) Kura atışını kazanmanın saf şansına bağlı olarak %% daha yüksek kazanma şansı, kriketin öncelikle bir beceri oyunu olduğu temel ilkesine aykırıdır. . Kura atışını kazanan kaptanların çoğunun ikinci olmayı tercih ettiği de açıktır. Artık herkes “şans şansı”nı biliyor.

Eski Hint Kriket oyuncusu Saba Karim, “Trend oldukça şaşırtıcı. Ulusal T benzer. trendleri.Güçlü güçlü vuruşçuların ortaya çıkması, takımları Stratejilerini yeniden gözden geçirin. 5 numaraya veya 6 numaraya kadar vuruşlarınız varsa, kovalamanın daha iyi olduğunu düşünüyorlar. Daha kısa formatlarda, ikinci vuruş yapan takımların kazanma şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorlar.”

ESPNCricinfo İstatistik Editörü S Rajesh, “Diğer önemli şey çiy faktörüdür” diyor. “Özellikle 2021 ve 2016 son birkaç sezona bakarsanız, ilk bowling oynayan takım. İlk beş, yedi over için daha kuru bir topla bowling oynayabilirler.”

Kuranın önemi, her maç için bahis oranlarına (İngiltere’de) yansıtılır. : bir takımın kazanma olasılığı en az artar % kura atışını kazanırlarsa. Örneğin, kura atışı öncesinde A Takımı vs B takımının kazanma şansı: 45% : 30% ve B Takımı atışı kazanır, oranlar değişir ile 45% : 55%. Veya maçtan önceki oranlar 50% : %%, bu olarak değişir) % : % eğer B takımı kurayı kazanırsa.

Tablo açıkça gösteriyor ki her takım kura atışının ve ikinci vuruşun şansının farkında görünüyor – Kura atışını kazanan şanslı kaptanların % %’si ilk sahaya çıkmaya karar verir.

2016

Kaptanlar kura atışını kazandıklarında daha sık ikinci vuruşu tercih ederler. IPL.

Yerleri tahtaya koymak artık kendilerini güvende hissetmelerini sağlamıyor. Bunun yerine, 68 artı

Spor Yayıncısı Seth Bennet’i arıyorlar. İngiltere merkezli ve dünyanın dört bir yanındaki ligleri takip eden , “Kriket dünyasının tamamında, vuruşçuların becerilerini baskı altında gösterebildiği bir zihniyet değişikliği görüldü. Geri dönme sorumluluğu bowling oynayanlarda ve ne yapabileceklerini görün.”

Tasarruf şansının önemi yeni bir olgudur: önceki dönemde 2016 , ikinci vuruşu yapan takım maçların %40 kazandı – şansın eskisinden çok daha önemli olduğu günümüzün IPL’sinden çok farklı bir oyun.

Promoted

IPL’nin bu erken döneminde (605-2016 ) yani, birinci veya ikinci vuruş pek fark yaratmadığında, kurayı kazanan kaptanlar da birinci vuruşu seçtiler Maçların %%.

Ne yapılmalı? Bu aşırı şans unsurunun düzeltilmesinin bir yolu var mı? Bir olasılık, her takımın IPL liginde birbirine karşı oynadığı iki maçta: ilk maç kura ile belirlenir. Ancak birbirlerine karşı oynadıkları ikinci maçta kura atışı yapılmaz: İlk maçta kurayı kaybeden takım kurayı kazanmış kabul edilir ve ilk önce vuruş mu yoksa saha mı olacağına karar verebilir. .

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.