IPL Medya Haklarının Değeri Sonraki Döngüde Tekrar İkiye Katlanacak: Lalit Modi To NDTV

ipl-medya-haklarinin-degeri-sonraki-dongude-tekrar-ikiye-katlanacak:-lalit-modi-to-ndtv

Lalit Modi IPL’nin NDTV’ye çeşitli yönleri hakkında konuştu.© NDTV

BCCI’nin çok fazla miktarda Rs 18 toplamasından sonraki günler, Hindistan Premier Ligi (IPL) için crore ) için medya hakları 2023-10 döngüsü, eski IPL başkanı Lalit Modi, NDTV’ye özel bir röportajda, IPL’nin dünyanın 1 numaralı spor ligi olacağını söyledi. Franchise kriket liginin eski başkanı, IPL medya hakları değerlendirmesinin bir sonraki döngüde tekrar ikiye katlanacağına inandığını ekledi.

“Bunu yapan hayran kitlesi (IPL’nin değerini artırın) ) Hep söyledim, üç dört yıl içinde iki katına çıkacak. IPL’nin fiyatı iki katına çıkacak. Medya hakları açısından IPL değeri iki katına çıkacak dedim. son döngüden bu döngüye son döngüden bu döngüye yüzde 100 ve ben Modi, bir sonraki döngüde ilerlemenizi söylüyor, tekrar ikiye katlanacak” dedi.

“Kesinlikle sollayacak ve her zaman IPL’nin er ya da geç 1 numaralı spor ligi olacağını söyledim. Her şey OTT platformları için yeniliklere, dijital haklara bağlı.Dijitalde işimizi doğru yapabilirsek, televizyonun izleyicilik ve t gelir şartları. Önümüzdeki beş yıl içinde dijital hakların televizyonun üç-dört katına çıkacağını düşünüyorum. Bu, eğer hareketimizi doğru yaparsak. Dijital platformlarda teknolojiye para harcanmalı. Duygu değişmeli. Yeni teknolojiler, kullanıcı deneyimini daha iyi bir seviyeye getirecek. Şu anda yapmıyoruz. BCCI’ın parayı yatırması gerekiyor.”

Modi, IPL’nin resesyon kanıtı olduğuna dair öngörüsünün gerçekleştiğini de sözlerine ekledi. “İzleyici sayısı şu anda insan sayısı açısından muhtemelen dünyanın en yüksek seviyesinde. izlemek ve gözbebekleri oyuna çekilir. IPL’nin durgunluk kanıtı olduğunu her zaman savundum ve herkes bana güldü. Hindistan söz konusu olduğunda, durgunluğun kanıtı olduğu gerçekten doğru çıkıyor. Katılan daha yeni hayran kitlelerimiz var. Ama ileriye doğru dikkatli olmalıyız. Modi, NDTV’ye verdiği demeçte, genç yaş grubu çoğunlukla dijitalde olduğu için, bu nedenle dijital hakların fiyatı muazzam bir şekilde arttı, ancak bugün Hindistan’da belirli bir platformda izledikleri sürece deneyimleri o kadar iyi değil” dedi.

“Sahip olduğu Jio platformu şu anda çok kullanıcı dostu değil. Telefonu yataydan dikeye çevirdiğinizde, bunu yakalayamıyor… hayranlara olan inancınızı yitiriyor.”

Modi, IPL’nin ilk başkanı ve komiseriydi. 2008’dan 2005’e kadar ligin yönetilmesinde etkili oldu. BCCI 2005–000.

Eski kriket yöneticisi, Hindistan kriket stadyumlarında altyapının iyileştirilmesi gerektiğini ekledi. “IPL, Rs katkıda bulundu. , toplamda BCCI’ye crore. Rs 58,000 crore yalnız son sekiz yıldır. Paranın yüzde ellisi BCCI’da kalıyor, yüzde ellisi IPL bayileriyle paylaşılıyor. BCCI altyapıyı yükseltmek için ne yaptı? Kotla’ya bak. Kotla’yı yıkmalılar. Stadyumların çoğunu yapmalı ve yeni inşa etmeliler. Dünya standartlarında bir altyapı, klima, iyi tuvalet, iyi hijyenik yemek mekanları, iyi bir izleyici deneyimi, otoparklar koyabilirsiniz. Birinci sınıf stadyum inşa etmek için o parayı yatırmanız gerekiyor” dedi.

Modi Hindistan’dan ayrıldı 2005 vergi kaçakçılığı, kara para aklama ve vekil sahipliği iddiaları arasında ve son birkaç yıldan beri Londra’da yaşıyor.BCCI, mali usulsüzlük iddialarının ardından 2010 onu askıya aldı ve daha sonra 2013, Modi kriket yönetim organı tarafından ömür boyu yasaklandı.

“Bu (IPL) gerçekten yapabildi bu (temizlik eylemi). Gujarat Titans ilk sezonda sıfırdan muazzam bir performans sergileyerek doğru yönde ilerliyor. Bu da artık oyuna inancın olduğunu gösterdi. Artık düzeltme yok ve iş yeni bir hal aldı” dedi. Rs 10,575 crore. “STAR HİNDİSTAN’ın Hindistan TV haklarını Rs 410 teklifiyle kazandığını duyurmaktan heyecan duyuyorum. ,575 crores.Teklif, BCCI’ların doğrudan tanıklığıdır. iki pandemi yılına rağmen örgütsel yetenekler,” BCCI sekreteri Jay Shah bir tweet’te yazdı.

“Viacom20 dijital haklarını kazanan Rs 300 ile elde etti. ,575 kr. Hindistan dijital bir devrim gördü ve sektör sonsuz bir potansiyele sahip. Dijital manzara, kriketin izlenme şeklini değiştirdi. Oyunun büyümesinde ve Dijital Hindistan vizyonunda büyük bir faktör oldu,” Shah başka bir tweet’te doğruladı.

Reliance’ın Viacom’u18, C paketinin haklarını 3 Rs ile kazandı,258 crore kazanan teklif Bunun sonucunda, B Paketinin haklarını da kazanan Viacom, Rs ödeme ile ,390 crore için maç başına Rs 50 crore maçları), sonunda Rs 300 ödedi. ,575 tüm dijital haklar buketi için crore.

Tanıtıldı

Dünyanın Geri Kalanının haklarını içeren D Paketi, bir süreliğine kazanıldı. Rs 1058 crore.

Sonunda bankaya gülerek gülerek giden BCCI oldu toplam Rs 22, A, B, C paketleri için crore ve D.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.