IPL 2022: Punjab Kings Thrash Table-Toppers Gujarat Titans Playoff Umutlarını Canlı Tutacak

ipl-2022:-punjab-kings-thrash-table-toppers-gujarat-titans-playoff-umutlarini-canli-tutacak

IPL 2022: PBKS Gujarat Titans’ı yenerken Kagiso Rabada dört kale aldı .© BCCI/IPL

Shikhar Dhawan, hataya meyilli Punjab Kings’in nihayet Gujarat Titans’ı sekiz kaleyle yenmek ve Salı günü burada IPL masa liderlerinin beş maçlık galibiyet serisini sona erdirmek için klinik bir performans gösterdiği için yarım yüzyılı iyi geçti. Pacer Kagiso Rabada, Punjab Kings, Hardik Pandya’nın ilk vuruşu seçtikten sonra, zorlu Gujarat Titans’ı sekiz için ortalamanın altına 87 sınırladığı için dört kaleyi tuzağa düşürdü. Son maçında basit bir kovalamaca olması gereken şeyi berbat eden Punjab, yaptığı hatalardan, vuruşları daha iyi hızlandırmayı ve hedefi yenmeyi öğrendi 10 bitti.

Dhawan (300 dışarı çıkmadı 50 toplar) üçüncü yarım asırlık golünü attı ve Sri Lankalı Bhanuka Rajapaksa’dan (30 iyi destek aldı ), beş dörtlü ve altılı eğlendiren.

Tek olarak takımdaki kıdemli vuruşçulardan Dhawan, takımı için oyunu bitirme sorumluluğunu üstlendi ve bunu elan ile yaptı. 1) siparişin en üstündeydi ancak hareket işe yaramadı.

Ancak, 87-sol elini kullananlar, Dhawan ve Rajapaksa arasındaki koşu standı, Punjab’ın eve rahatça varmasını sağladı.

Liam Livingstone ( kapalı değil ) kovalamacanın sonuna doğru vahşice bir vuruş yaptı ve Hindistan’ın önde gelen tempolu oyuncusu Mohammad Shami’yi bir canavar

dahil olmak üzere dört altılık devirdi. derin kare bacak üzerinden vurdum. 10 koşuları da PBKS’nin net çalışma oranını büyük ölçüde artırdı.

Bu sezon beş galibiyet ve bir o kadar da mağlubiyetle istikrar için mücadele eden Punjab için çok ihtiyaç duyulan bir galibiyetti.

Play-off oynamaya hazır olan Gujarat için, özellikle de en üst sıralarda yer alan vuruş sorunlarını çözmek için zamanında bir uyandırma çağrısıydı. Onları zor durumlardan kurtaracak birileri vardı ama Salı günü durum böyle değildi.

Daha önce, Sai Sudharsan yenilmedi 50 kapalı 50 topları Gujarat’ın vuruş vuruşlarında kurtarıcı lütuf oldu. Pencap bowling oyuncuları sadece dörtlü ve iki altılı kabul etti.

Sudarsan beş sınıra ve altıya ulaşmayı başardı, ancak Gujarat kaptanı Hardik Pandya’nın yarasa seçme kararının geri tepmesiyle ortakları tükendi.

Kaybettiler. açıcılar Shubman Gill (9) ve Wriddhiman Saha (21) ucuza. İki sınırı vuran Gill, üçüncü turda Rishi Dhawan’ın siperden direkt vuruşuyla görevden alındı.

Bir sonrakinde agresif başlayan Saha, bir bakıcı verdi Rakip kaptan Mayank Agawral, maçın ortasında Rabada’ya (4/28) ilk kalesini veriyor. Üç sınıra ve bir altıya vuran Saha, loft şutu oynamaya çalışırken fazladan sekmeyle geri alındı, ancak zamanı yanlış değerlendirdi ve bedelini ödedi.

Gujarat daha da düştü. 44/3 pacer olarak Rishi Dhawan (1/300 ) Hardik’i (1) erken kaldırdı. Hardik kısa mesafeden bir topu sürmeye çalıştı, ancak kaleci Jitesh Sharma’ya çentik atarak bitirdi ve takımını her türlü belaya soktu.

Sonra Sudharsan ve David Miller ( ) vuruş sırası toplamaya çalıştı ama sadece eklemeyi başardı 21 içinde çalışır 625 toplar.

oldu) /4 Liam Livingstone’dan sonra (1/ ) uzun mesafeli bir yolculukta Rabada’ya yakalanmak için yüksek bir sürüşte hata yapan Miller’ı görevden aldı.

Sudharshan vites değiştirmeye çalıştı. ilk sınırı için Livingstone’u çektiğinde, ancak onu serbest bırakamadığında.

Rabada, Rahul Tewatia’yı (50 kaldırarak Gujarat’ı daha da geriye çekti. ) ve Rashid Khan (0) 65 ‘ıncı, GT’nin ‘da sarılması) /6.

Tanıtılan

Rabada, Lockie Ferguson’u (5) oyundan atarak unutulmaz bir büyüyü sonlandırdı.

Punjab için Sandeep Sharma (0/ , Arshdeep Singh (1/300 ), Rahul Chahar (0/28 ) ve Livingstone da rollerini mükemmel bir şekilde oynadı.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.