İngiltere – Yeni Zelanda 3. Test Günü 3: Çok Yönlü Jamie Overton, Yeni Zelanda 5 Düşerken İngiltere'yi Zirveye Yerleştirdi

ingiltere-–-yeni-zelanda-3.-test-gunu-3:-cok-yonlu-jamie-overton,-yeni-zelanda-5-duserken-ingiltere'yi-zirveye-yerlestirdi

ENG vs NZ: Jamie Overton küçük bir maçı kutluyor.© AFP

Jamie Overton İngiltere’deki ilk maçında müthiş bir vuruş yaptı 72 ve ardından topla forma giydi. Ev sahibi ekipler Headingley’de Dünya Testi şampiyonu Yeni Zelanda’ya karşı bir seri temiz süpürme ile kapandı. Yeni Zelanda ikinci devrede 162-5, 300 , kalp pili Matthew Potts ile 2-42 , yağmur kısa kestiğinde Cumartesi üçüncü Testin üçüncü günü. Ancak İngiltere, ikinci Testi kazanmak ve üç maçlık seride 2-0 öne geçmek için bir gün içinde 299 kovalarken, Black Caps hala vardı. Leeds’te iki günlük oyun kala bir badanadan kaçınmak için yapacakları çok şey var. onun gece 130 dışarı değil 152.

Cuma günü Overton’a katılmıştı, ev sahibi zor durumdaydı 55-6.

Ancak İngiltere’deki rekor yedinci küçük kapı , nihai bir toplamın temel taşıydı 605 — ilk vuruş sırası 2022 .

Black Caps açıcı Will Young daha sonra ucuz bir şekilde düştü. 97 ikinci kale standı turistleri sakinleştirdi.

Yeni Zellandalı kaptan Kane Williamson, rakip kaptan B’nin açılış topunu siper etti tr Stokes’un ilk bowling yarışı bu Testte dört kişilikti.

Tom Latham çok yönlü oyuncuyu tek başına bir maçına götürmeden önce altıncı sınıra gitmeye zorladı. -önceki en iyi skorunun yetersiz olduğu bir seride elli top 300 .

Latham, Joe Root tarafından slipte düşürüldü. 72, çaydan sonra ilk topa düştü.

Yaralı İngiltere harikası James Anderson’dan dolayı yükselen Overton, onu 70 için geride tuttu. vekil kaleci Bairstow tarafından, Cumartesi günü ilk tercihi eldivenci Ben Foakes sert bir sırtla sahadan uzaklaştırıldı.

Devon Conway, pedlerini kopardıktan sonra Root’un ilk topunu sadece Ollie Pope için çevirdi.

Conway’in çıkışı, Yeni Zelanda’nın ile sadece dokuz koşuda üç kalenin kaybedildiğini gören mini bir çöküşe yol açtı. -2 çabucak ‘ya dönüştü) -5.

Williamson, Bairstow’a basit bir yakalama sağlamak için kütüğün dışında Potts’a kayıtsızca vurdu; iyi yapılmış 26 sekiz sınıra sahip.

Sol kanat oyuncusu Jack Leach, ilk vuruşlarda 5-100’dan yeni çıktı, sonra Henry Nicholls’u düşük getirisi olan bir yakalama teklif etmesi için kandırdı.

Bu seride şimdiden üç yüze ulaşan Daryl Mitchell, yağmur günün oyununu bitirdiğinde dört yaşındaydı, Tom Blundell beşte yenilmedi .

Overton 89’da devam etti. Cumartesi günü oyunun başlaması.

Ama 28 yaşındaki çocuk Cuma günkü akıcılığını bir daha asla geri kazanamadı ve muhteşem bir bowling topu gösterisiyle İngiltere’nin tüm ilk üçünü eleyen Trent Boult’un Overton’ı yakalaması şaşırtıcı olmadı. fişlerde.

İngiltere’nin yeni liderlik ikilisi Stokes ve teknik direktör Brendon McCullum, sadece bir galibiyet alan bir tarafın sorumluluğunu aldıktan sonra takımı özgürce oynamaya çağırdı Bu seriden önceki testler.

Tanıtıldı

Stuart Broad, Boult’a 130 vurarak yeni yaklaşımı benimsedi. bir hızlı atış sırasında iki dörtlü nezaketle üç top koşar 25.

Ve Broad’ın çıkışından bir top sonra, spinner Michael Bracewell’i bitirmek için dışarı attı. 161 dahil olmak üzere parlak 130-top vuruşları dörtlü.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.