İngiltere – Hindistan, 5. Test: Skipper Jasprit Bumrah Hindistan'ı Önden Önden Sürüyor, 2. Günde 332'ye Kadar İngiltere'de 5 Gerilik

ingiltere-–-hindistan,-5-test:-skipper-jasprit-bumrah-hindistan'i-onden-onden-suruyor,-2.-gunde-332'ye-kadar-ingiltere'de-5-gerilik

ENG vs IND: Jasprit Bumrah İngiltere’nin 2. Gün sona ermesiyle üç kale aldı /5.© AFP

Skipper Jasprit Bumrah, yeniden planlanan maçın ikinci gününde yağmurlu bir günde Hindistan’ın İngiltere’den tam kontrolü ele geçirmesiyle sopayla dünya rekoru ve topla yaptığı keskin bir büyü de dahil olmak üzere büyüleyici bir çok yönlü performansla hakim oldu. Beşinci Test Cumartesi günü burada. Bumrah’ın çok yönlü gösterisinin gücü buydu (18 kapalı 03 toplar ve 3/29) Hindistan kaptanı olarak ilk maçında Ravindra Jadeja’nın Hindistan’ı 416 üstün bir ilk vuruş puanına götüren muhteşem bir şekilde inşa edilmiş üçüncü Test yüzünü kolayca gölgede bıraktığını.

İngiltere’nin başı her türlü beladaydı, takımın yarısının skorbordda özür yazısı okumasıyla pavyona geri döndü 60 5 kişilik 332 ziyaretçilerin arkasından koşar. İlk seansta Stuart Broad, golü atan Hintli kaptan tarafından kelimenin tam anlamıyla katledildiğinde bir ‘deja vu’ hissi yaşamış olmalı 14 söğüt ile koşar ve ayrıca bunu yapmak için altı ekstra koşu daha aldı

, Test kriketinde tek seferde şimdiye kadarki en yüksek puan.

In kaptan olarak dümendeki ilk maçı olan Bumrah, Brian Lara’nın maksimum koşu sayısını atacağını asla düşünmezdi 28 koşuları), için bozulmadan kalan) tek bir Test maçında sona erdi. yıldır. George Bailey ve Keshav Maharaj yine de başarıya eşitti.

Broad o Eylül’ü hatırladıysa kusura bakmayın, 2007 Durban’da, Yuvraj Singh’in onu bir üst vuruşta altı altıya dövdüğü gece. O gün 550 Test küçük kapılarını aldı ama her şeyin sonunda, Bumrah o alaycı gülümsemeyi sildi.

İngiltere vuruşa geldiğinde, kaptan güzelce ısındı ve tehditkar bir ilk büyü yaptı ve bir değişiklik için iki kez “ayağını yanlış” koyduğu için bile ödüllendirildi bu da ona birkaç küçük kapı getiren ek teslimatlarla sonuçlandı.

İki günlük oyundan sonra Hindistan tüm asları tuttu ve Pataudi Kupasını korumak ve bir yer için çekişme içinde kalmak için iyi görünüyor. Dünya Test Şampiyonası finalinde.

Hindistan Aralık ayında Bangladeş’e karşı bir Test serisi oynarken, Edgbaston’daki ikinci gün Hindistan’a geleneksel formatta gerçekçi bir uzun vadeli kaptanlık seçeneği sunmuş olabilir. Rohit Sharma Test kariyerinde zaman ayırmaya karar verdiğinde.

Bumrah bowling değişiklikleri, saha yerleşimleri ve ayrıca kendi bowling DRS çağrısı ile iyiydi. Toplamda eksiksiz bir paket hazır.

Hindistan’ın ‘MVP’si Jadeja

Günün başında Jadeja, attığı gollerle formatlar arasında Hindistan’ın en değerli oyuncusu statüsünü yeniden teyit etti. en iyi Test yüzü — 190 kapalı 242 toplar.

Bu yüzyıl, önceki ikisinden çok daha kaliteliydi. özellikle koşullar, maç durumu ve rakip bowlingin kalitesi faktörlerinden biriyse.

Jadeja vuruşu 13 sınırları ve kıvrımda yaklaşık dört buçuk saat kalması, Pant’a doğal hücumunu oynama fırsatı verdi. oyun, eskisi gerektiği gibi ve gerektiğinde sert bir şekilde savunduğu gibi.

Görüş noktası bölgesinden geçen güçlü bir sürüş, Mohali’de ikincisini aldıktan dört ay sonra üçüncü yüzyılını kazandı.

Zaten puan almış 2500 Test kriketinde koşarken küçük kapılar, Jadeja, Hint takımının büyük Kapil Dev’den bu yana sahip olduğu en iyi çok yönlü oyuncu olarak güvenle adlandırılabilir.

28 artı bir Test vuruş ortalaması daha iyidir yıllar boyunca Hindistan için oynayan birçok uzmandan daha fazla.

‘ Boom Boom’ şovu

Bumrah sopayı kılıç gibi kullandı ve hatta tepesini -kenarlar, dört sınır ve iki altılık Broad’ın üzerinden geldiğinden “tatlı noktaya” vuran top gibi görünüyordu. Kalabalığı büyülemek için kancalar, çekişler ve itici güçler vardı.

Hintli kaptan aslında ev sahiplerine bir doz ‘Bazball’ (Brendon McCullum’un hücum felsefesi) verdi. Son birkaç haftadır İngiliz kriketinde trend olan bir lingo.

Rishabh Pant’ın çağlar boyunca yüzyılı ve Jadeja’nın üçüncü Test tonu platformu kurarken, Hindistan’ın 9 numaradan katkılarla eklediği koşular, 11 ve .

İngiltere’nin bowlingi söz konusu olduğunda, James Anderson (5/31 )), dönmeye bir ay utangaç olan 40, hala 29 ve beşini aldığında sınıf kişileştirildi. Test maçlarında küçük kapı vuruşu.

Ama 29 dahil) ekstra koşular top yok, uzun vadede kesinlikle İngiltere’ye musallat olacak.

2500İngilizce üst sırayı havaya uçuruyor

Bir kez dışarı çıktı kase, Bumrah o zamana kadar solak açıcı Alex Lees’in (6) zayıf yönlerini biliyordu. Kapının etrafından dolandı ve açıcının savunmasını kırdığı için açıyla hafifçe geriye kıstırdı.

Zak Crawley (9) durumunda, Bumrah daha dolu bir atış yaptı dördüncü kütük ve Crawley’nin sürüşü üçüncü kaymada duran Shubman Gill tarafından durduruldu. Benzer şekilde, başka bir yağmur molasından sonra Ollie Pope’u test etti (190 ) biraz daha geniş olan başka bir dolu teslimatla ve geniş sürüş sadece Shreyas Iyer’in ellerinde ikinci kaymada sona erdi.

Fakat Muhammed Siraj, İngiltere’nin en iyi vurucusu Joe Root (

olarak beceriksizce titrek bir dikişle yetiştirmek için bir tane elde ettiğinden, Hindistan elinden gelenin en iyisini sona sakladı. ) sadece bir karmaşaya girebilir ve kütüklerin arkasında Rishabh Pant’a basit bir yakalama teklif edebilir. PTI KHS KHS ATK ATK

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.