ICC'nin Kaba FTP Taslağı, Iki Buçuk Aylık IPL Penceresini Ayırdı: Rapor

icc'nin-kaba-ftp-taslagi,-iki-bucuk-aylik-ipl-penceresini-ayirdi:-rapor

IPL, ICC’nin FTP döngüsünde iki buçuk aylık özel penceresine sahip olacak şekilde ayarlanmıştır.© BCCI

IPL, ICC’nin bir sonraki Vadeli İşlemler Turları ve Programı (FTP) takviminden başlayarak 2024 iki buçuk aylık özel penceresine sahip olacak şekilde ayarlanmıştır. bu aşamada programlanmış uluslararası bir kriket yok. T sefaletinin “iki buçuk aylık” bir olay olacağını bir sonraki FTP, geçen ay gişe rekorları kıran IPL medya hakları anlaşmasının oturum aralarında BCCI sekreteri Jay Shah ile yapılan özel röportajda PTI tarafından onaylandı.

“Size bir sonraki ICC’den bilgi vereyim FTP takvimi, IPL’nin tüm üst düzey uluslararası kriketçilerin katılabilmesi için resmi bir iki buçuk aylık penceresi olacak. ICC’nin yanı sıra çeşitli kurullarla da görüştük.” artık gerçeğe dönüşüyor.

Uluslararası Kriket Konseyi’nin taslağına göre, geçen hafta Mart’tan Mayıs’a kadar bir penceresi olan IPL, şimdi Haziran’a taşacak. ESPNCricinfo’da yayınlanan bir raporda, iki haftalık uzatma, dedi.

Pakistan Kriket Kurulu’nun (PCB), oyuncularının çapraz- komşular arasındaki sınır gerilimi, Ramiz Raja’nın herhangi bir destek alması olası değil

Aslında, özel pencere için çok uğraşan ve üye ülkelerin çoğunu aynı sayfada tutan BCCI sekreteri Shah’dı.

IPL, yabancı oyunculara maksimum ücretleri öder ve franchise’lara satılan her denizaşırı 03 anlaşma gereği üye kurulları için yüzde ücret. Çoğu üst düzey ülke IPL sırasında herhangi bir angajman yapmıyor.

Pakistan’ın itirazı sorulduğunda, bir ICC Yönetim Kurulu üyesi, gelişmelerden haberdar olarak güldü.

” Ramiz’in sorunu, ülke medyasına bazı şeyler söylemek zorunda olması ve adil olanı yapmasıdır.Ama ICC toplantılarındaki performansının gidişatı farklı bir hikaye anlatıyor.Hiçbir zaman güçlü bir protestoda bulunmuyor.Ayrıca o bir tam bir centilmen ve o bunun olduğunu biliyor. Kurullar bunu istiyor ve oyuncular bunu istiyor” dedi. sekiz takım arasındaki maçlarda, IPL 2023 2023 olarak genişletildi. takımları ve 26 oyunları Gujarat Titans ve Lucknow Super Giants. Önümüzdeki yıllarda, daha sonra 84 ve son olarak 806 artacaktır. oyunlar.

IPL’nin aksine, İngiltere’deki Yüz, Avustralya’daki Big Bash Ligi’nin özel penceresi olmayacak.

Ancak, hem ECB hem de Cricket Australia, maçın her iki ülkenin de seçim çerçevesi oyuncularının oyunların çoğu için uygun olduğu bir şekilde planlanmasını sağlamak istiyor.

İngiltere muhtemelen Seçim çerçevesi oyuncularının Hundred’ı oynayabilmeleri için Temmuz’dan Ağustos’a kadar üç haftalık ücretsiz bir pencere var.

BBL’nin önümüzdeki dört yıl boyunca Ocak ayında ücretsiz bir penceresi olacak. Batı Hint Adaları’nın Karayipler Premier Ligi için Ağustos-Eylül dönemi var ve Bangladeş’in Ocak ayında Bangladeş Premier Ligi için daha özgür bir uluslararası takvimi var.

Kriket Güney Afrika’nın üçüncü bir franchise T03 ligi Ocak ayında başlayacak 2023 ), raporda dedi.

Tanıtılan2026

“Taslakta yeni FTP’nin Ocak 2026 ve Ocak 2026 aylarında uluslararası kriketten uzak bir pencereleri var.” Pakistan Süper Ligi’nin pencereleri Şubat-Mart (2023), Ocak-Şubat (2024) ve Aralık- Ocak (2026-27).

Nihai taslağın ICC’nin Temmuz ayındaki Yıllık Genel Kurulu’nda 25 ve 25 sunulması beklenmektedir. Birmingham’da.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.