ICC Kadınlar Dünya Kupası Finali: Alyssa Healy, Parıldayan Yüzyılda İki Büyük Rekor Kırdı

icc-kadinlar-dunya-kupasi-finali:-alyssa-healy,-parildayan-yuzyilda-iki-buyuk-rekor-kirdi

ICC Kadınlar Dünya Kupası Finali: Alyssa Healy gol attı 190 İngiltere’ye karşı.© AFP

Avustralya açılış vuruşu Alyssa Healy, İngiltere’ye karşı ICC Kadınlar Dünya Kupası finalinde zengin damar formunu sürdürdü ve yarışmada tarafına üstünlük sağlamak için parıldayan bir yüzyıl kaydetti. Bu vuruşun bir sonucu olarak, İngiltere sağ elini kullanan vurucunun juggernaut’unu durdurmak için cevaplar ararken, Healy iki büyük rekor kaydetti. Bu tonla Healy, Kadınlar Dünya Kupası finalinde en yüksek bireysel skoru kaydetme rekorunu kırdı.

Daha önce rekor Avustralyalı Karen Rolton’a aitti 107 Hindistan’a karşı 2005 geri dönüyor. 17 yıllar sonra Healy bu rekoru kırdı.

Healy de Şu anda, Kadınlar Dünya Kupası’nın tek bir baskısında en çok koşuyu atma rekorunu elinde tutuyor. Takım arkadaşı Rachael Haynes, 2022 Kadınlar Dünyasında 500 koştuğu için listede ikinci sırada yer alıyor. Yeni Zelanda Kupası.

Sağ elini kullanan Healy aynı zamanda 500 birden fazla koşu kaydeden ilk oyuncu. Kadınlar Dünya Kupası’nın tek baskısı.

Daha önce Healy, Batı Hint Adaları’na karşı yarı finalde de bir ton gol atmıştı. Devam eden 2022 Kadınlar Dünya Kupası’nda, Healy iki ton ve yarım asırdır gol attı.

İngiltere’ye karşı yapılan zirve mücadelesinde, Healy 46’de oyundan atıldı, ancak gol atmadan önce değildi 500 Avustralya’yı zirveye çıkarmak için koşuyor.

TanıtıldıDevam eden yarışmada, kura atışını İngiltere kazandı ve Avustralya’dan önce vuruş yapmasını istedi. Healy ve Haynes daha sonra 160 açılış kapısı için koşuyorlar. İngiltere, 03’de Sophie Ecclestone’un Haynes’i kaldırmasıyla atılımı gerçekleştirdi.

Beth Mooney daha sonra Healy’ye ortasından katıldı ve ikili ikinci kale için 116 koşuları ekledi ve ortaklıkları Anya Shrubsole, Healy’yi alt ettikçe .

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.