ICC Kadınlar Dünya Kupası 2022: Yeni Zelanda Canter, Bangladeş'e Karşı 9 Wicket Zaferine Ulaştı

icc-kadinlar-dunya-kupasi-2022:-yeni-zelanda-canter,-banglades'e-karsi-9-wicket-zaferine-ulasti

Kadınlar Dünya Kupası: Yeni Zelanda turnuvadaki ilk galibiyetini Bangladeş’e karşı kaydetti. © AFP

Ev sahibi Yeni Zelanda, Pazartesi günü yağmurla sınırlı bir ICC Kadınlar Dünya Kupası maçında Bangladeş’e dokuz kapılı bir yenilgi vererek turnuvadaki ilk galibiyetini kaydetti. Yeni Zelandalı bowling oyuncuları, Suzie Bates’in ev sahibi takımı zafere götürmek için vuruşlu bir yenilmezlik yarım yüzyılı geride bırakmasından önce uzun bir yağmur gecikmesinden sonra Bangladeş’i ilk olarak 140 8 ile sınırlandırdı. 79’e düşürülen maçta yedeklenecek 42 toplarla her biri fazla. Turnuva açılışında Batı Hint Adaları’na mağlup olan Yeni Zelanda, üçüncü sıraya yükselirken iki değerli puan kazanırken, Bangladeş iki maçında galibiyetsiz kaldı ve yedinci sırada yer alıyor.

Hedefi kovalayan Beyaz Eğrelti otları sakin bir başlangıç ​​yaptı. İplikçi Salma Hatun’un kaptan Sohie Devine’i (14 göndermesiyle, vuruş vuruşları yedinci sırada daha da kötüleşti. ) paketleme ama bunun dışında Bangladeş bowling oyuncuları ev sahiplerini fazla rahatsız etmedi.

Bates tüm tecrübesini ve kurnazlığını onun için kullandı 52 sadece 50 teslimatlardan. Amelia Kerr 190 ile maç kazandıran 108 koşu stantını dikti. çıkmadı).

Bates’indi 42 ODI ellisinde, Kadınlar Dünya Kupası maçlarında sayı atan 2022 altıncı vuruş vuruşu yapan altıncı oyuncu oldu ve vuruş vuruşunun sonlarında sınırı buldu.

Çok yönlü oyuncu sekiz dört vuruş yaptı, bu tüm Bangladeş takımından iki fazla, Kerr ise çiti dört kez buldu.

Daha önce Dört saat süren yağmur gecikmesinin ardından Yeni Zelanda’dan bat, açılışlar Fargana Hoque (52) ve Shamima Sultana ( ) Güney Afrika’ya karşı kampanya açılışında kaybeden Bangladeş’e parlak bir başlangıç ​​yaptı.

Beşin üzerinde güç oyunu tamamlandığında, Bangladeş 41 üzerinde rekabetçi bir toplam elde etmek için yarışıyor gibi görünüyordu. ) kayıpsız. ). 31 yaşındaki sağ kol spinner, yarım asırlık Hoque’u etkilemeye devam etti. ‘nda tükendi.

Bundan sonra bir Amy Satterthwaite (3/25) şovu oldu Tecrübeli çok yönlü oyuncu, kritik bir büyü yaparak beş atıştan üç kaleci aldı.

Bangladeş açıcılarının kaybını toparlayamadı çünkü sadece iki vurucu daha çift haneli skorlara ulaştı.

Nigar Sultan’ın liderliğindeki taraf baskılar altında çökerek 81’e gerileyerek 07 bitti, pozitif başlangıçları için üç küçük kapı kaybederek geri alındı) koşar.

Terfi edildi

Ritu Moni (4), Devine Satterthwaite’e onu veren avı keserken

her zamanki kamera hücresini yapamadı ODI kriketinde inci küçük kapı.

Bu başarı ile ünlü bir gruba katılıyor de 3, çalışır ve alınır Charlotte Edwards, Karen Rolton ve Stafanie Taylor gibi bir günlük uluslararası turnuvalarda küçük kapılar.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.