Hindistan Vs İngiltere: Jasprit Bumrah, 40 Yıllık Rekoru Kırmak İçin Kapil Dev'i Aştı

hindistan-vs-ingiltere:-jasprit-bumrah,-40-yillik-rekoru-kirmak-icin-kapil-dev'i-asti

Jasprit Bumrah küçük kapı aldıktan sonra kutlama yapıyor.© AFP

Pacer Jasprit Bumrah, SENA (Güney Afrika, İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya) ülkelerinde seçkin bir pacer olarak değerini kanıtlamış ve 605 tamamlamıştır. Kendi topraklarında onlara karşı oynayan küçük kaleleri test edin ve bunu yapan altıncı Hintli bowling oyuncusu olun. Star pacer, İngiltere’ye karşı Edgbaston In’deki 64 beşinci ve son Testi sırasında dönüm noktasını elde etti. 4. gündeki son vuruştan sonra, Bumrah clean iyi ayarlanmış bir açılış yapan Zak Crawley’i attı. dönüm noktasına ulaşmak için. Crawley topu yanlış değerlendirdi ve kefaletleri havaya uçtu. Bundan sonra, kısa süre sonra formda olan Ollie Pope’u bir ördek için görevden aldı.

Bumrah şu anda 259 SENA ülkelerinde küçük kapılar. Anil Kumble’ın ( yanında 66 işaretini geçen altıncı Hintli melon oyuncusudur. ), Ishant Sharma (245 ), Zaheer Khan (101), Muhammed Shami ( ) ve Kapil Dev (259 ) dönüm noktasına ulaşmak için. Aynı zamanda 66 SENA küçük kapılarını tamamlayan beşinci Hintli oyuncu.Dört ülke arasında, küçük kapılarının çoğu İngiltere’ye geldi. İngiltere’de dokuz maçta toplamda küçük kapılar 44 .04 ve ekonomi oranı 2.141 . İngiliz şartlarında en iyi bowling rakamları 5/44.

Bumrah da Kapil’i bir farkla geride bıraktı. Bumrah, Ollie Pope’u görevden aldığında 23Serideki üçüncü fitil. Şu anda bir dizide İngiltere’ye karşı bir Hintli pacer için en fazla küçük kapıya sahip. Daha önce, Kapil Dev rekoru elinde tutuyordu. Eski Hindistan kaptanı aldı.) evinde İngiltere’ye karşı küçük maçlar 1981-1981’da bir test serisinde .


Avustralya, orada oynadığı yedi maçta olduğu gibi, önde gelen Hintli oyuncu için de favori bir avlanma alanı olmaya devam ediyor 32 küçük kapı 378 .23 ve 2. bir ekonomi . En iyi bowling figürlerini 6/ üreterek Avustralya koşullarından yararlandı. .

Güney Afrika’da oynadığı altı maçta forma giydi 24 küçük kapılar. Bunlar ortalama 21.31 ve ekonomi oranı 2.66. Buradaki en iyi bowling figürleri 7/101.

Yeni Zelanda, Bumrah’ın en az Test oynadığı ve sınırlı başarı elde ettiği ülkedir. İki Testte, ortalama 44 altı küçük kapı aldı. .46 ve ekonomi oranı 3.. Ülkedeki en iyi bowling figürleri 3/33.

Maça gelirken Hindistan, İngiltere’ye 259 hedef koydu.

İngiltere’nin açılış oyuncuları Alex Lees ve Zak Crawley, kaptan Ben Stokes’un önden Hindistan’ı 300 için dört kaleye götürmesi üzerine bir asırlık ortaklığa imza attı. ikinci vuruşta, ziyaretçiler ev sahipleri için bir 259 hedefini belirlerken.

Devam ediyor 229/7’deki öğle yemeği sonrası seansında Hindistan, Çay seansının dördüncü topunda İngiliz kaptan Ben olarak Mohammed Shami’yi kaybetti. Stokes onu kovdu . O andan itibaren İngiltere kaptanı için geriye bakmak yoktu çünkü o da ilk vuruşta topu kütüklerine kesen Ravindra Jadeja’yı görevden almaya devam etti 23 çünkü ev sahibi

için dokuzuncu kalesini kaybetti. .

Bir sonraki Stokes maçında Hintli kaptan Jasprit Bumrah’ı Hindistan’ı yenmesi için yedi sayı attı 245.

Büyük bir İngiltere’yi kovalamak için sağlam bir başlangıç ​​gerekiyordu ve açılış oyuncuları Alex Lees ve Zak Crawley yaptı. tam olarak bu puanlama, hızlı bir şekilde çalışır. İkili, güney pençesi Lees ile 46 tarafından yönetilen bir ortaklık kurdu. ikisinin saldırganı olmak. Yarım asırlık skorunu sadece yaptı.) toplar.

Lees-Crawley’nin açılış ikilisi devam etti ve hedefi 625’nin altına düşürdüler. .

Hintli kaptan Jasprit Bumrah, tüm bowling oyuncuları Shami, Mohammed Siraj, Shardul Thakur ve sol kol spinner Ravindra Jadeja’yı denedi ancak açılış ortaklığını kırmayı başaramadı.

Terfi edildi

İkili baskı yapmak için takımı üç haneli sayıya çıkardı Hindistan’a geri dön. Tam da maç Hindistan’dan uzaklaşıyormuş gibi göründüğünde kaptanları Bumrah, Zak Crawley’i temizlemeye başladı 33. Ev sahipleri 107 için ilk küçük kapılarını kaybettiler ve bu puan ihtiyaç duyduklarında Çay seansına kadar kaldı 271 Elinde dokuz kaleyle kazanmak için daha fazla koşu.

İngiltere gününü bitirdi) /3. Beşinci gün kazanmak için 101 koşulara ihtiyaçları var.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.