Hindistan Vs Güney Afrika – “…In This State Of Mind”: Hindistan Takımının 'Geri Dönüş Adamı' Dinesh Karthik Eski Baş Seçici

hindistan-vs-guney-afrika-–-“…in-this-state-of-mind”:-hindistan-takiminin-'geri-donus-adami'-dinesh-karthik-eski-bas-secici

RCB ve Hindistan kriket oyuncusu Dinesh Karthik’in dosya fotoğrafı© BCCI/IPL

Dinesh Karthik uzun bir aradan sonra Hindistan Takımı kadrosuna geri döndü ve tüm dikkatler Hindistan ile Güney Afrika T arasındaki maçın önünde sıkıca ona çevrildi12I serisi. 20 gibi olgun yaşta, pek kimse onun milli takıma bir kez daha geri dönmesini beklemiyordu. Ancak Karthik’in IPL’deki etkisi 2022, seçim komitesi ve ekip yönetimi onu geri getirmek zorunda kaldı.

Karthik’in milli takımın bu yıl ICC T20 Dünya Kupası’nı kaldırmasına yardım etmek istediği ve maç kazanma performansları hakkında hiçbir şey söylemedi IPL’de RCB için bir bitirici olarak, Hindistan’ın yeniden çağrılmasını sağlamak için uzun bir yol kat etti.

Karthik aynı zamanda Hindistan’ın kadrosunun bir parçasıydı. MS Dhoni için bir yedek seçenek olarak ICC Dünya Kupası. Onu kadroya alan adam, MSK Prasad’ın eski seçici başkanıydı. Eski Hindistan kriket oyuncusu NDTV’ye Karthik hakkında konuştu ve Karthik’in on yıldan fazla süren kariyerinde onu bu ruh halinde görmediğini söyledi.

“Nasıl davrandığı gerçekten etkileyici. Dinesh Karthik’i son bir buçuk yılda bu ruh halinde görmedim. Zihninin en iyi durumda olduğu için bu bir sebep,” dedi Prasad.

“Seçimini kaçınılmaz hale getirdi. Şimdi tekrar burada olduğuna göre, fırsatlarını yakalayacak, bir etki yaratabilir. O belirli rolde (bitirici rolünde) çok fazla oyuncu yok. Muhtemelen, seçiciler bunu hissetmiştir. IPL’de sergilediği form nedeniyle ona son bir şans verin” diye ekledi.

MSK Prasad ayrıca takım yönetiminin en iyi vuruş sırasını bir an önce bulması gerektiğini düşünüyor ve Dünya Kupası’nda bununla devam edin.

Tanıtılan2022

“Biz Vuruş sıramızı belirlememiz gerekiyor.Son T20 Dünya Kupası’nda bile biraz bulunduk Prasad,” dedi.

Hindistan Süper’deki grubunda Pakistan, Güney Afrika ve Bangladeş gibi gruplara sahip sahne.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.