Hindistan, T20I'lerde Rishabh Pantolonunun Ötesindeki Seçeneklere Bakmalı Mı? İşte Rakamların Önerdikleri

hindistan,-t20i'lerde-rishabh-pantolonunun-otesindeki-seceneklere-bakmali-mi?-iste-rakamlarin-onerdikleri

Kriketteki T20 formatı acımasızdır. Bir oyuncunun tutarlılığını benzersiz bir şekilde test eden bir formattır çünkü ayarlama ve teslim etme süresi çok daha azdır. Saat her zaman vurucular için işliyor ve orta sırada vuranlar için daha hızlı işliyor. Bu vurucular genellikle kendilerini ne zaman demir atacakları ve ne zaman topyekûn saldırıya geçecekleri konusunda hızlı bir karar vermeleri gereken durumlarda bulurlar. Bunu iyi zamanlayabilenler, kendi takımları için maç kazananları ve çoğu zaman arzulanan bir şey bırakamayanlar olur.

Böyle bir oyuncu için böyle bir oyuncu. Hint kriket takımı Rishabh Pant. Güney pençesinin köklü büyük vuruş yetenekleri onu format için mükemmel bir uyum haline getiriyor, ancak Pazar günü Dubai’de Pakistan’a karşı büyük Asya Kupası Süper 4 karşılaşmasında sergilenen bir şeyi çoğu zaman teslim edemedi.

Pant, Hindistan’la 49/3’te 9.4’lük atışlarla skora girdi. Güçlü bir temel zaten kurulmuştu ve Virat Kohli diğer uçta bir milyon dolar gibi görünüyordu. Pant’ın işi basitti. Tek sınırı uzaklaştırın ve vuruşu Kohli’ye devredin ve son 5 overde patlayın.

Ama olan tam tersiydi. Biri çizgili bir dış kenardan olmak üzere iki sınıra çarptı, ancak kıvrımda hiç rahat görünmüyordu. Pant, vuruş vuruşlarında nasıl ilerleyeceğinden emin değildi ve sonunda topal bir ters süpürmeye düştü.

Kaptan Rohit Sharma, takımın yüksek riskli bir politika benimsediğini söyleyerek Hindistan’ın yaklaşımını savundu. Bu argüman, Pant’ın davasında, sınırda maksimuma çıkmaya çalışırken yakalanmış olsaydı geçerli olurdu. Çıktığı şut yüzdelik bir şut değildi, onun için belirlenen alan göz önüne alındığında ve en büyük zorluğu da burada yatıyor: şut seçimi.

Sayılarına bir bakış T20 milli takımda oynarken ne kadar mücadele ettiğini ortaya çıkaracak. 2022’da, Pant 24 koşuların ortalamasını 24 attı.9 TIs.2022’deki 14 vuruştan itibaren Şu ana kadarki 49-turluk T20I kariyerinde, sadece üç yarım yüzyıla çarptı ve sadece 9 vuruş 30 koşusu yaptı.

Ama hepsinin en büyük sorunu şudur: düşük 24.. Çoğunlukla bir T20I vuruşunun ikinci yarısında vuran bir vurucu için çok düşük bir puanlama oranıdır ve Pant’ın gerçekten nasıl olduğunu düşünmesi gerekir.

Promoted

Şimdilik iş bu. Seçicilere ve Hintli takım yönetimine bir başka T20 Dünya Kupası öncesinde cevaplar bulmak için.

mevcut seçenekler ve Rohit Sharma ve Rahul Dravid’in kupayı Altında kaldırmak istiyorlarsa bazı zorlu çağrıları almaları gerekiyor.

Bu makalede bahsedilen konular

2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.