Hindistan – Sri Lanka: Axar Patel'in Bengaluru Testinde 133 Yıllık Rekoru Eşitleme Şansı Var

hindistan-–-sri-lanka:-axar-patel'in-bengaluru-testinde-133-yillik-rekoru-esitleme-sansi-var

Axar Patel, Sri Lanka’ya karşı 2. Test maçı için Hindistan kadrosuna dahil edildi © AFP

Sol kanat oyuncusu Axar Patel daha önce Hindistan’ın Bengaluru’da Sri Lanka’ya karşı yapılacak olan Test maçı için kadrosuna dahil edilmişti ve eğer seçilirse, Axar’ın deneme şansı olacak ve -Yıllık Test kriket rekoru. Gündüz ve gece Test maçı, Rohit Sharma’nın Hindistan Takımı’na bu ayın başlarında Mohali’de yapılan 1. Testte kapsamlı bir galibiyetin ardından 2 maçlık seriyi tamamlama şansı verecek.

Hindistan Jayant’ı oynadı Yadav, ilk Testte Rvichandran Ashwin ve Ravindra Jadeja ile birlikte üçüncü spin oyuncusu oldu, ancak Axar’ın müsait olması, bu maçta şansı olduğu anlamına gelebilir.

Axar, Test kariyerine müthiş bir başlangıç ​​yaptı. Geçen yıl, Hindistan’ın ev serisinde geri dönmesine yardımcı olmak için İngiliz vurucularının etrafında bir ağ örerken, seriyi 27 küçük kalelerle bitirdi. Daha sonra Yeni Zelanda’ya karşı oynadı ve Kanpur’daki ilk Testin ilk vuruşlarında bir fifer aldı. Bu, Axar’ı Test kriketinde 133-küçük kapı işaretine en hızlı olmak için harika bir konuma getirdi.

Ancak sonraki üç vuruşta sadece 4 kaleci üretti ve bu, Axar’ın 5 Test maçından sonra artık 36 küçük kalelere sahip olduğu anlamına geliyor.

Test kriketinde en hızlı 133 küçük kapı rekoru, o yıl Avustralyalı Charles Turner tarafından elde edildi 1880 ve o dönüm noktasına ulaşmak için 6 Test maçı yapmıştı.

Güney Afrikalı Vernon Philander eşitlemeye ya da rekoru kırmaya çok yaklaşmıştı ama ulaşmıştı. 7. Testinde 133-küçük kapı işareti.

Axar’ın seçmesi gerekiyor bir sonraki Test maçında küçük kaleler atarak, zamanın Testini geçen rekoru eşitledi.

Maç için seçilip seçilmediğini görmek ilginç olacak ve seçilse bile Axar, evinde bir çanta dolusu küçük kapı toplamasıyla tanınan Ashwin ve Jadeja’nın zorlu mücadelesiyle karşı karşıya kalacak. koşullar.

Tanıtıldı

Ama denemeye değer Hindistan evinde bir Test maçı oynadığında üçüncü tercih spinner olarak takımdaki yerini sağlamlaştırmaya çalışacak olan Axar.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.