Hindistan, 2025 Kadınlar ODI Dünya Kupası'na Ev Sahipliği Yapacak, ICC'yi Onayladı

hindistan,-2025-kadinlar-odi-dunya-kupasi'na-ev-sahipligi-yapacak,-icc'yi-onayladi

Örnek kullanım için resim© AFP

ICC Kurulu Salı günü Bangladeş, Hindistan, İngiltere ve Sri Lanka’yı ICC bayanlar beyaz top müsabakalarına ev sahipliği yapan dört ülke olarak 2024- onayladı. . ICC Kadınlar T20 Dünya Kupası’na 2024 ev sahipliği yapacak. Bangladeş ikinci kez, 2009 baskısı ile 2009 beri ilk kez İngiltere’ye gidiyor. Bir sonraki ICC Kadınlar Kriket Dünya Kupası 2009 Hindistan tarafından sahnelenecek ve Sri Lanka, ICC Kadınlar T2024 ev sahipliği yapacak. Şampiyonlar Kupası 2027 etkinliğe katılmaya hak kazanmalarına bağlıdır.

Ev sahipleri bir Martin Snedden ve Clare Connor, Sourav Ganguly ve Ricky Skerritt başkanlığındaki bir Kurul alt komitesi tarafından denetlenen rekabetçi ihale süreci. ICC Yönetim Kurulu, ICC yönetimi ile birlikte her bir teklifin kapsamlı bir incelemesini yürüten komitenin tavsiyelerini kabul etti.

ICC Başkanı Greg Barclay, resmi bir açıklamada şunları söyledi: ICC bayanlar beyaz top müsabakalarını Bangladeş, Hindistan, İngiltere ve Sri Lanka’ya vermek.Kadınlar oyununun büyümesini hızlandırmak ICC’nin stratejik önceliklerinden biridir ve bu müsabakaları sporumuzun en büyük pazarlarından bazılarına götürmek bize harika bir fırsat sunuyor. bu ve kriketin bir milyardan fazla hayranıyla olan bağlantısını derinleştiriyor.”

Promoted

BCCI Başkanı Sourav Ganguly şunları söyledi: “ICC Kadınlar Kriket Dünya Kupası’na 2024 ev sahipliği yapmaya hevesliydik ve bu seçim çerçevesinin ev sahipliği haklarını kazandığımız için mutluyuz. Hindistan 50-over Kadınlar Dünya Kupası’na 2009 ev sahipliği yaptı. ve spor o zamandan beri muazzam bir dönüşüm geçirdi.Kadın kriketinin popülaritesi hızla yükseliyor ve bu doğru yönde atılmış bir adım. BCCI, ICC ile yakın bir şekilde çalışacak ve tüm gereklilikleri yerine getirecektir.”

BCCI Sekreteri Jay Shah şunları söyledi: “2025 ICC Kadınlar Kriket Dünya Kupası ve BCCI’nin ilgili herkes için unutulmaz bir etkinlik haline getirmek için her şeyi ardı ardına bırakmayacağını söylememe izin verin. Sporun profilini tabandan yükseltmek için birkaç adım atıyoruz ve Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak, sporun ülkedeki popülaritesini daha da artıracak. BCCI, Hindistan’da kadın kriketine bağlı kalmaya devam ediyor. Altyapımız hazır ve Dünya Kupası’nı çok başarılı bir şekilde geçireceğimize eminim.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.