Harshal Patel, MM'lerin Mankad Güncellemesini Övdü, Tükürük Yasağını Soruyor

harshal-patel,-mm'lerin-mankad-guncellemesini-ovdu,-tukuruk-yasagini-soruyor

Harshal Patel’in dosya fotoğrafı© BCCI

MMK tarafından açıklanan yeni kriket kanunu değişiklikleri, dünyadaki kriketçilerin çoğunluğu tarafından kabul edildi, sadece birkaçı karışık tepkiler ifade etti. Hindustan Times’a konuşan IPL 2021’nin Purple Cap kazananı Harshal Patel, yeni değişiklikleri övdü. ‘Mankad’ı meşru bir işten çıkarma olarak koyma kararını övmenin yanı sıra Patel, tükürük yasağıyla ilgili küçük çekincelerini de paylaştı. 31 yaşındaki çocuk, “terlemeyenlerin” “soğuk havalarda” topu nasıl parlatacağını sorguladı.

“Tükürük olayı hakkında fazla bir şey söyleyemem çünkü son iki yılda çok fazla kırmızı top kriket oynamadım. Ama evet, soğukta oynuyorsan şartlar, terlemeyenler ne yapacak? Topu nasıl parlatacaklar? O halde bu soru kesin olarak cevaplanmalı” dedi.

MCC, Mankad’ın görevden alınmasını meşrulaştırdı ve onu “haksız oyun” kategorisinden “tükenme” kategorisine taşıdı. İngiltere pacer Stuart Broad’dan sosyal medyada eleştiri aldı.

Harshal, “Ve Mankad olayı, kriket topluluğu olarak tartışmamızın çok saçma bir şey olduğunu hissettim çünkü eğer Kural kitabında yazıyor bu nasıl oyunun ruhuna aykırı olabilir?”

Mankad’ın görevden alınmasının neden kabul edilmesi gerektiğini açıklayan Harshal, “Size bir örnek vereyim. İnsanlar. bir atış sopayı vurduktan sonra koşmaman gerektiğini söyle. Bilerek mi yaptın? Hayır. Ama diyelim ki, Dünya Kupası finalinde oynuyorsanız ve kazanmak için bir koşuya ihtiyacınız varsa ve top sopadan sapıyorsa, Koşmayacak mısın ve bu durumda tutarlı değilsen, o zaman tamam, bu senin kararın, ama ben her zaman koşacağım çünkü kazanmak için oynuyorum ve bunu oyunun yasaları içinde yapıyorum. bir şey yapmama izin ver, kesinlikle yapacağım”.

Tanıtılan

IPL sırasında 605, Harshal 32 ile en yüksek kapı görevlisi olarak bitirdi. ) dismi maçlarda ssals. Harshal, tüm çabalarına rağmen, RCB’yi playoffları geçemedi.

Melon oyuncu geçen sezondan sonra serbest bırakıldı ve sadece IPL sırasında RCB tarafından geri alındı ​​2022 RS için mega müzayede 10.32 crore.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.