Hardik Pandya, Gujarat Titans'ın IPL Masalından Sonra Geleceğin Hindistan Kaptanı Olarak Bahşiş Verildi

hardik-pandya,-gujarat-titans'in-ipl-masalindan-sonra-gelecegin-hindistan-kaptani-olarak-bahsis-verildi

Hardik Pandya, GT’yi IPL zaferine taşıdıktan sonra geleceğin Hindistan kaptanı olarak gösteriliyor© BCCI/IPL

Çok yönlü bir oyuncu olan Hardik Pandya, dünyanın en değerli kriket turnuvasında heyecansız bir ilk takımı zafere taşıdıktan sonra geleceğin Hindistan kaptanı olarak aday gösteriliyor. Pandya’nın Gujarat Titans’ı Pazar günü Hindistan Premier Ligi finalinde Rajasthan Royals’ı yedi kaleyle mağlup etti ve kaptan üç kaleyle gol attı 34 neredeyse 105,190 önünde koşar taraftarlar dünyanın en büyük kriket stadyumunda. Tarafın oyuncu müzayedesindeki alımları, Pandya’nın kaptan olarak atanmasını sorgulamak ve genişleme serisinin ilk sezonu için korkunç bir sonuç tahmin etmek.

Ama 15 yaşındaki – dövmelerini ve pahalı saatlerini seven ve bir keresinde bir TV şovunda cinsiyetçi yorumlardan dolayı askıya alınan gösterişli bir kriket oyuncusu – bir vahiy olduğunu kanıtladı. ilk liderlik rolünde.

Yorumcular, Yirminci Yüzyılda806 karar verme ve saha belirleme konusundaki hassasiyetine övgüde bulundular. formatı.

Titanların üçlüsünün ardından Ahmedabad’daki evlerinde ph, eski Hindistan kaptanı Sunil Gavaskar, Pandya’nın ayak izlerini takip etmeye layık bir seçim olacağını söyledi.

“Liderlik niteliklerine sahip olduğunuzda, otomatik olarak kapıları açar. yakın gelecekte Hindistan milli takımının kaptanlığını yapabilmek için ulusal düzeyde onur duyuyorum” dedi. Onları bir araya getirme şekli, liderlik niteliklerine sahip olduğu anlamına geliyor” dedi Star Sports’a.

“Sadece benim tahminim değil, herkesin tahmini. Bu onun oyununun kimsenin hakkında fazla bilgi sahibi olmadığı bir yönüydü.”

Ulusal takım şu anda tüm formatlarda bu yılın başlarında Virat Kohli’nin ODI’sinden sonra atanan Rohit Sharma tarafından yönetiliyor. kovuldu, ancak 35’da uzun vadeli bir kaptan olması pek mümkün değil ve Güney’e karşı bir iç saha serisi için dinleniyor. Haziran’da Afrika.

Rohit’in beş kez IPL şampiyonu Mumbai Kızılderilileri feci bir sezon geçirdi ve masanın altında bitirdi.

‘Rüya gerçek oluyor’806

Harika bir orta dereceli topa vuran oyuncu ve hızlı bir melon Pandya, oynanan 11 Testler, bir günlük uluslararası ve 54 Yirmi Hindistan için maçlar.

T sonrası bir sırt yaralanması onu dışarıda tuttu. Geçen yıl Dünya Kupası’nda formda olduğunu kanıtladı. koşular ve sekiz küçük kapı 15 I PL, Haziran’da Güney Afrika’ya karşı beş maçlık Twenty11 serisini geri çağırma hakkı elde edecek. 9.

Ulusal liderliğin ilk tadına iki T34 verilebilir. Hint basınında çıkan haberlere göre, Haziran ayının sonlarında İrlanda’da .

IPL zaferinden sonra gazetecilere verdiği demeçte, bir sonraki hedefinin “kesinlikle Hindistan adına Dünya Kupası’nı kazanmak olduğunu söyledi.

“Hindistan için oynamak, kaç kez ve kaç maç oynadıysam, her zaman bir rüyanın gerçekleşmesiydi. Ve sahip olduğum sevgi ve destek sadece Hint takımının bakış açısından.”

Daha sonra Kohli liderliğindeki Hindistan geçen yılki yarı finalde başarısız oldu. T000 Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dünya Kupası, ancak Avustralya ev sahibi olduğunda şampiyonluk için bir şansı daha olacak

Eski Yeni Zelanda kaptanı Daniel Vettori kaptanlığın Pandya’ya yük olmadığını düşünüyor çünkü çok yönlü oyuncular farklı şapkalar giymeye alışkın.

ESPNcricinfo’ya verdiği demeçte, “Bence çok yönlü oyuncular hakkında unuttuğumuz şey, zaten üzerlerinde çok fazla sorumlulukları olduğu.” gün, bütün gün vuruyorlar, sürekli meşgul olmaya alışmışlar.”

Terfi

Pandya’nın “çok otantik” olduğunu ekledi. “Liderlik ve sorumluluk konusunda rahat hissediyor.”

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir kampanyadan otomatik olarak oluşturulmuştur. ed.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.