“Haksız, Düşünmezdim”: Star England Pacer Stuart “Mankad” Kanun Güncellemesinden Sonra Geniş Dumanlar

“haksiz,-dusunmezdim”:-star-england-pacer-stuart-“mankad”-kanun-guncellemesinden-sonra-genis-dumanlar

Stuart Broad, MCC tarafından yapılan en son “Mankad” Yasası güncellemesi hakkında güçlü görüşünü dile getirdi. © AFP

İngiltere’nin Test kriketinde en başarılı oyuncularından biri olan Stuart Broad, kriket yasalarının koruyucusu Marylebone Cricket Club’ın (MCC), forvet olmayanların sonunda tükenme ile ilgili yasayı güncelleme kararıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Değişiklik, “Haksız oyun” kategorisinden “bitme” kategorisine taşındığı için “Mankad” görevden almalarını artık meşrulaştırıyor. Görünüşe göre heyecanlı bir Broad, Twitter’a bakarak “Mankad sıfır beceri gerektirir” ve bir küçük kapı talep etmenin “haksız” bir yolu olduğunu söyledi. “Yani, Mankad artık haksız değil ve artık meşru bir görevden alma. Her zaman meşru bir görevden alma olmadı mı ve haksız olup olmadığı öznel mi? Bence bu haksız ve IMO olarak, bir meyilli yetenekle ilgilidir ve Mankad sıfır beceri gerektirir” diye yazdı.

Yani Mankad artık haksız değil ve artık meşru bir işten çıkarma.

Her zaman meşru bir işten çıkarma olmadı mı ve adaletsiz olup olmadığı öznel mi?

Bence haksızdır ve IMO olarak, bir meyilliyi reddetmek beceri ile ilgilidir ve Mankad sıfır beceri gerektirir. https://t.co/TuVLuHNDLn

— Stuart Broad (@StuartBroad8) 9 Mart, 2022MM Kanunlar Müdürü Fraser Stewart şunları söyledi: “2017 Kriket Kuralları, oyun çeşitli şekillerde değişti.Bu Kuralların 2. baskısı, , çoğunlukla açıklama ve küçük değişikliklerdi, ancak 2021 Kural, kriket hakkında konuşma şeklimizden, oynanış şekli.”

MM’nin Mankad ile ilgili yaptığı dikkat çekici değişiklik şu şekilde:

Hukuk 38.3 – forvet olmayan oyuncudan kaçan oyuncuyu hareket ettirmek

Tanıtılan

Hukuk 21 .16 – forvet olmayan oyuncu kaçıyor – Kuraldan taşındı 41 (Haksız oyun) Hukuka (Dışarı koşmak). Kanunun lafzı aynı kalmıştır.

ANI Girişleri ile2017

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.