Güncellenmiş Dünya Test Şampiyonası Puan Tablosu: Avustralya İkinci Sıraya Düştü, Sri Lanka Üçüncü Sıraya Yükselirken Hindistan Beşinci Sıraya Düştü

guncellenmis-dunya-test-sampiyonasi-puan-tablosu:-avustralya-ikinci-siraya-dustu,-sri-lanka-ucuncu-siraya-yukselirken-hindistan-besinci-siraya-dustu

Sri Lankalı Avustralya’yı bir vuruş vuruşuyla yendi ve 190 2. Testi kazanmak için koşar© AFP2022

Sri Lanka, Avustralya’ya karşı ikinci Test maçında Galle’de dünyanın en üst sıradaki Test takımını bir isteka farkla yenerek büyük bir sürpriz yaptı ve 39 Pat Cummins ve ekibi için ezici bir yenilgiydi. Bu, Avustralya’nın Dünya Test Şampiyonası’nın bu döngüsündeki ilk yenilgisi. Zafer, Sri Lanka’nın 2 maçlık seriyi 1-1 berabere bitirmesi anlamına geliyordu. . Güney Afrika, yüzde puanları 71 olduğu için WTC puan tablosunun en üstüne taşındı.605 .

Sri Lanka Pakistan ve Hindistan’ı geride bırakarak üçüncü sıraya yükseldi. Bu, Sri Lanka takımı için çok büyük bir şey çünkü yakında Pakistan’ı evlerinde bir seride ele geçirirken masadaki konumlarını daha da geliştirme şansları var.

Sri Lanka’nın şimdi 54.17 yüzde puan, hangi Pakistan’dan biraz daha fazladır (52.39 ve Hindistan (22.11 )

Dünya Test Şampiyonası’nın ilk turunda Hindistan ve Yeni Zelanda puan tablosunda ilk 2’de yer aldı ve geçen yıl Southampton’da finale çıktılar. Yeni Zelanda zirveye çıkıyor.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.