“Gujarat'tan Cehennemi Parçala…”: Rajasthan Kraliyetlerinin Neden Bu Efsanenin Uğruna Finali Kazanması Gerektiğine Dair Shoaib Akhtar

“gujarat'tan-cehennemi-parcala…”:-rajasthan-kraliyetlerinin-neden-bu-efsanenin-ugruna-finali-kazanmasi-gerektigine-dair-shoaib-akhtar

Rajasthan Royals, IPL 2022 Eleme 2’de Royal Challengers Bangalore’u mağlup etti. © BCCI/IPL

Hindistan Premier Ligi (IPL) 2022 finalinde bu sayının en istikrarlı iki takımı karşı karşıya geldi. Debutantlar Gujarat Titans ilk sezonlarında unvan çatışmasına girerken, açılış 2008 IPL şampiyonu Rajasthan Royals ilk finalinde. yıl. Hardik Pandya liderliğindeki Gujarat Titans, lig etabını en fazla galibiyetle bitirmişti – . Sanju Samson liderliğindeki Rajasthan Royals dokuz galibiyetle ikinci oldu. RR yönetimi için bu durum çok daha özel, çünkü bu yıl Mart ayında takımı 2008 zaferine taşıyan ilk kaptanları Shane Warne kalp şüphesi nedeniyle öldü. atak.

“IPL’de sıkıcı bir an yaşandı. Ardından kıyasıya bir rekabet yaşandı. 300 sonrasında bir takım finale geri döndü. yıllar. Shane Warne’i hatırlamalıyım. Bhajji’nin favorisi, benim favorim, sevgili dostumuz. Andrew Symonds, onu çok özlüyoruz. Shane Warne’in anısına, Rajasthan oraya gidip cehennemi mahvediyor. Shane Warne için Gujarat dışında,” Pakistan kriket takımının eski tempocusu Shoaib Akhtar, Sportskeeda Cricket’e verdiği bir röportajda söyledi. RR’nin şansı için çok önemliydi. Şimdiye kadar, bacak döndürücü 22 küçük kapılar 22 aldı. Royals için maçlar.

Promoted

“O, bowling bölümündeki Jos Buttler. Kendi başına maçlar kazandı. IPL’de bir spinner gibi bowling oynayan tek bir bowling oyuncusu. Yavaşça bowling oynuyor, vurucuları peşinden gitmeye ikna ediyor ama dışarı çıkıyor. Şakacı da etkili oldu. Vurucunun aklıyla oynuyor. Satrançta da şampiyon oldu ama bu oyunda da bir satranç oyununu geride bıraktı,” dedi Singh.

“Solaklara karşı da iyi iş çıkardı. Küçük ya da büyük, onun için pek fark etmez. Kendine güveni var. O bir spinner gibi bowling oynuyor. Başka birçok spinner var. bu IPL, ama sadece koşarak geliyorlar ve hızlı bowling oynuyorlar. Topu döndürmüyorlar. Dönenlerin, alışacağın yerde topu döndürmeleri gerekiyor.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.