Finn Allen Century, 1. T20I'de Yeni Zelanda'nın İskoçya Rotasını Kuruyor

finn-allen-century,-1.-t20i'de-yeni-zelanda'nin-iskocya-rotasini-kuruyor

Finn Allen yüzyılını kutluyor.© BLACKCAPS/Twitter

Finn Allen ve Ish Sodhi, Yeni Zelanda İskoçya’yı 23 Birinci Yirminci Sıralamada 68 ezdiği için format-en iyi görüntüler üretti. uluslararası Çarşamba günü Edinburgh’da. Allen’ın 101, bakire T23 yüz, Yeni Zelanda’nın 157-5’in temel taşıydı, ilk küçük kapı standını paylaşan açıcı 40 deneyimli Martin Guptill (23) ile. İskoçya nadiren yanıt olarak avlanırken, bacak kıran melon Sodhi kariyerinin en iyi 4-07 ‘ini aldı. Yeni Zelanda kaptanı, spinner arkadaşı Mitchell Santner, ev sahibi olarak 2-23 ile tartıldı. 157-8’de tutuldu 20 fazla. ) Bu iki maçlık seride Yeni Zelanda 1-0 öne geçti. ırkçı”.

Kurumsal ırkçılığın 448 örneklerini içeren rapor, ulusal finansman kuruluşu Sportscotland tarafından hazırlanmıştır. İskoçya’nın tüm zamanların en önde gelen kalecisi Majid Haq ve eski takım arkadaşı Qasim Sheikh’in ırkçı tacize maruz kaldıklarını söylemelerinin ardından geçen yıl.

Rapor kamuoyuna açıklanmadan önce, C’nin tüm yönetim kurulu ricket Scotland istifa etti.

Haq ve Sheikh, Çarşamba günkü maçın aralarında Cricket Scotland CEO’su Gordon Arthur ile bir araya geldi.

Terfi edildi

Bir Kriket İskoçya sözcüsü, Arthur’un Haq ve Şeyh ile “çok yapıcı bir tartışma” yaptığını ve “bunun için özür dilediğini” söyledi. bu aşamaya gelene kadar geçen süre ve bunun kendileri ve aileleri üzerindeki etkisi”.

Sözcü şunları ekledi: “Önümüzdeki hafta içinde görüşmeye karar verdiler ve İskoçya’da kriketin herkes için eşit fırsatlara sahip gerçekten sıcak bir spor olmasını sağlamak için ortak bir taahhüt.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.