Eski Yargıtay Yargıcı Vineet Saran BCCI Etik Görevlisi Olarak Atandı

eski-yargitay-yargici-vineet-saran-bcci-etik-gorevlisi-olarak-atandi

Eski Yüksek Mahkeme yargıcı Vineet Saran, BCCI’nın etik sorumlusu ve ombudsmanı olarak bir yıl boyunca boş kalan ikili kadroları doldurdu. Saran, geçen yıl Haziran ayında görev süresi sona eren Justice (Retd) DK Jain’in yerine geçti. Bir BCCI yetkilisi PTI’ye verdiği demeçte, “Sayın Yargıç Saran’ın ataması geçen ay yapıldı.” Saran, 65, Odisha Yüksek Mahkemesi’nin eski bir Başyargıçıdır ve aynı zamanda Karnataka ve Allahabad Yüksek Mahkemesi’nde yargıç olarak görev yapmıştır. Kendisine kriket aşığı diyen Saran, kendisiyle iletişime geçildiğinde, “Geçen ay göreve başladım ama henüz herhangi bir sipariş geçmedim” dedi.

BCCI medya hakları, yerli kriket Apex Konseyi tablosunda

IPL’nin beklenmedik düşüşünden sonra, BCCI Apex Konseyi ev sezonu medya hakları için zemin hazırlayacak (2022 ) sonrası) ve Perşembe günkü toplantısında iki yıl sonra tam teşekküllü bir yurt içi sezon.

Apeks Konseyi toplantılarının çoğunluğu COVID nedeniyle son iki yılda neredeyse yapıldı-19, ancak tüm üyelerin Mumbai’deki BCCI merkezinde şahsen buluşması muhtemeldir.

12-nokta gündeminde “2022-6138 yerel sezon, hakemlerin derecelendirilmesi ve Hindistan’da kriket için medya hakları”.

Mevcut hak sahibi Star India, Rs ödedi. .2018-2018 döngüsü için 1 crore ama rakam çok gidecek masif göz önüne alındığında daha yüksek Rs 48390 crore getiren IPL medya haklarından elde edilen kazançlar.

“Medya hakları ve önümüzdeki yerel sezon tartışılacak” bir yetkili dedi.

Ranji Trophy pandemi nedeniyle 2022 tarihinde ilk kez düzenlenemedi , bu yıl takımların sadece üç lig maçı oynayabileceği kısıtlı bir formda geri döndü.Tanıtılan

COVID-19 durumunun BCCI’nın hem uluslararası hem de yerel oyunlar için balonu ortadan kaldırmasına izin vermesiyle, iç sezon muhtemelen tam teşekküllü olacak.

BCCI, geçen ayki duyurudan sonra eski kriketçilerin emekli maaşlarındaki artışı da onaylayacak.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.