Eski İrlanda Kaptanı William Porterfield, Uluslararası Kriketten Emekli Olduğunu Açıkladı

eski-irlanda-kaptani-william-porterfield,-uluslararasi-kriketten-emekli-oldugunu-acikladi

Eski İrlanda kaptanı William Porterfield uluslararası kriketi bıraktığını açıkladı.© AFP

Eski İrlanda kaptanı William Porterfield Perşembe günü uluslararası kriketten emekli olduğunu duyurdu ve ) – Takımın amatör taraftan Test oynayan bir ulusa ilerlediği yıllık kariyer. 50 yaşındaki solak meyilli İrlanda’yı dikkat çekici bir şekilde yönlendirdi. Tüm formatlarda oyunlar, iki 50-dünyayı içeren bir aralık Kupalar ve beş T20 Dünya Kupası ve İrlandalı erkekler Mayıs’ta Pakistan’a karşı açılış Testi 2018. İngiliz ilçe kulüpleri Gloucestershire ve Warwickshire ile de büyüleri olan Porterfield, İrlanda için 18 yüzlerce derledi 107 Dünya Kupası’nda Adelaide’de Pakistan’a karşı.

“16 yıldır ülkemi temsil etmek benim için bir onurdur” dedi Porterfield. “Çocukluğumdan beri hep yapmak istediğim bir şeydi.

“Kariyerim boyunca amatör bir takımdan Test ulusu olana kadar gittik… Tek yapmak istediğim gömleği daha iyi bir yerde bırakmak ve takımı daha iyi bir yerde bırakmaktı ve umarım bunda bir rol oynamışımdır.”

Porterfield, Gloucestershire ile koçluk yapacak olan oyuncu, son enternasyonalini Ocak ayında Jamaika’daki Sabina Park’ta oynadı.

İrlanda kriket tarihinde özel bir yere sahip olan bu zemin, maçlarına sahne olduğu için. şok 2007 Pakistan’a karşı Dünya Kupası zaferi.

“Birçok insanın İrlanda kriketini sahaya koyduğunu söylediği yer burası. harita” dedi. ) Batı Hint Adaları’nı 2-1 yenerek Ocak ayında sahadan ayrılmak için.”

Şu anki İrlanda kaptanı Andrew Balbirnie, Porterfield’ın “büyük bir kayıp” olacağını söyledi. ”

Tanıtıldı

“William sahip olması gereken harika bir insandı. soyunma odasında, oyuncu olarak ve insan olarak” diye ekledi.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir. ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.