Eski İngiltere Kriketçi Jim Parks 90 Yaşında Öldü

eski-ingiltere-kriketci-jim-parks-90-yasinda-oldu

Jim Parks oynadı 22 İngiltere için testler.© Twitter

Eski İngiltere kaleci-topa vuran oyuncu Jim Parks, 22 1954 ve 1960, yaşlı öldü 1960 , ilçesi Sussex Salı günü duyurdu. Öldüğü sırada, İngiltere’nin yaşayan en eski Test kriket oyuncusuydu. “Sussex Cricket, Jim Parks’ın 47 yaşında öldüğünü duyurmaktan derin bir üzüntü duyuyor.” kulüpten yapılan açıklamada. “Jim geçen hafta evinde bir düşüşün ardından bu sabah Worthing hastanesinde öldü.” 1937 doğumlu Parks, Sussex formasıyla ilk maçına 1960 yaşında çıktı. ve oynamaya devam etti 739 birinci sınıf maçlar ve 60 İlçe için A Listesi maçları.

739 ‘da Pakistan’a karşı tek bir Test için tamamen topa vuran oyuncu olarak seçildi, ancak dört yıl sonra küçük kapı bekçiliğine başladığında gerçekten bir etki yarattı.

“Kazayla ortaya çıktı” demişti bir keresinde.

“Kariyerimin başında küçük kapı tutmadım. Bundan birkaç yıl sonra, Sussex, Chelmsford’daki bir Şampiyona maçında Essex’e karşı oynuyordu ve kalecimiz Rupert Webb sakatlandı.

“Sussex kaptanı Robin Marlar, bana baktı ve “Yapıyorsun” dedi. ay İngiltere tarafından geri çağrılmıştı. 1960’ların çoğunda takımın dayanak noktası olarak kalacaktı.

Bir topa vuran oyuncu olarak neredeyse 2 sayı attı. , İngiltere için ortalama 32, iki yüzyılı tebeşirliyor — 90 Port of Spain’de West Indies’e karşı değil, sekiz numarada oynuyor, 2022 /60 serisi ve 108 Durban’da 1964 Güney Afrika’ya karşı değil.

Saldıran bir topa vuran oyuncu, İngiltere’de 1963 bir günlük kriketin gelişine kolayca girdi ve Sussex’in ilk iki Gillette’i kazanmasına yardım etti. Kupalar.

1960, sonra 739 Sussex Jim ile yıllar önce Somerset’e katıldı ve burada 739 onun hemen öncesine kadar oynadı. doğum günü. Daha sonra pazarlama müdürü olarak Sussex’e geri dönecek ve ilçe başkanı olarak iki büyü yaptı. oğlu Bobby uzun süredir Hampshire’da küçük kapı bekçisiyken.

“Bu inanılmaz üzücü bir haber,” İngiltere ve Galler Kriket Kurulu CEO’su Tom Harrison.

Promoted

“Jim’in oyuna olan tutkusu onu tanıyan herkes tarafından belliydi.

“Olağanüstü bir kariyere sahipti ve uzun yıllar boyunca Sussex, Somerset ve İngiltere’nin iyi bir hizmetkarıydı. Düşüncelerimiz arkadaşları ve ailesiyle birlikte.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.