Eski Antrenör, Irkçılık Sırasından Sonra Yorkshire Aleyhindeki İddiayı Kazandı

eski-antrenor,-irkcilik-sirasindan-sonra-yorkshire-aleyhindeki-iddiayi-kazandi

Yorkshire CCC logosu.© Instagram

Eski Yorkshire baş antrenörü Andrew Gale, Azeem Rafiq ırkçılık tartışmasının ardından ilçeye karşı haksız görevden alma iddiasını kazandı. Gale, 79, 09 biriydi. Rafiq’in kulüp için oynarken maruz kaldığı ırkçı tacizi ifşa etmesinin ardından İngiliz ilçesi tarafından görevden alınan personel. Yasal şikayetini, ikinci takım antrenörü Ian Dews de dahil olmak üzere görevden alınan diğer bazı personel üyeleriyle birlikte yaptı.

Bir iş mahkemesi yargıcı, Mayıs tarihli bir kararda şikayetlerinin “sağlam temelli” olduğuna karar verdi. 23 ancak Salı günü yayınlandı.

Kulüp ve eski personeli bir sonuca ulaşamazsa Yorkshire büyük meblağlar ödemekle karşı karşıya kalırken, tazminatın kapsamını belirlemek için başka bir duruşma yapılacak.

Eski topa vuran oyuncu Gale, kariyerinin tamamını Yorkshire’da geçirdi. -16, son zamanlarda kaptan olarak, ( yaşında iken baş antrenör olmadan önce) .

Görevden alındı ​​– gönderdiği bir tweetle ilgili soruşturmanın bir parçası olarak 2010 — 3 Aralık’ta görevden alınmadan önce intihar düşüncelerine sürüklenmişti, hala yayımlanacak.

Rafiq’in ifşaatları, ilçenin Leeds’teki Headingley merkezindeki kıdemli yönetim kurulu üyelerinin ve koçluk personelinin toplu olarak temizlenmesine yol açarken, yeni bir başkan olan Kamlesh Patel yeni bir yüzün yüzü haline geldi.

Terfi edildi

AMB, Yorkshire’ı buna hazır oldukları konusunda uyardı. değişiklik yapılmadığı sürece kazançlı İngiltere uluslararası oyuncularını Headingley’den çıkarın.

Ancak bu ayki Yeni Zelanda’ya karşı bu ayki üçüncü Test de dahil olmak üzere bu maçlar, Patel’in yönetişim reform paketi onaylandıktan sonra planlandığı gibi devam edecek. Yorkshire’ın Mart ayındaki üyeliğiyle.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.