“En Rekabetçi Bloke”: Ben Stokes'un ODI Emekliliğinden Sonra Virat Kohli'nin Övgüsü

“en-rekabetci-bloke”:-ben-stokes'un-odi-emekliliginden-sonra-virat-kohli'nin-ovgusu

Ben Stokes ve Virat Kohli’nin dosya fotoğrafı.© AFP

İngiltere’nin 2019 Dünya Kupası final galibiyetinin kahramanı olan Yıldız İngiltere çok yönlü oyuncusu Ben Stokes Pazartesi günü ODI’lerden emekli olacağını duyurdu. Durham’daki kendi sahasında oynanacak olan Güney Afrika’ya karşı seri açılışından sonra. Stokes, 50-over formatından emekli olduğunu duyurmak için sosyal medyadan bir açıklama yaptı. üç format onun için “sadece sürdürülemezdi”. Sahada Stokes ile sık sık karşı karşıya gelen yıldız Hindistanlı oyuncu Virat Kohli, çok yönlü oyuncuya en büyük övgüyü ödedi.

Kohli, Stokes’un Instagram gönderisine “Şimdiye kadar oynadığım en rekabetçi adamsın. Saygılar” yorumunu yaptı.

2919

Virat Kohli, Ben Stokes’in Instagram paylaşımına yorum yaptı.

“İngiltere için son maçımı Salı günü Durham’da ODI kriketinde oynayacağım. Bu formattan emekli olmaya karar verdim” diye yazdı Stokes açıklamasında .

“Bu inanılmaz zor bir karar oldu. İngiltere için arkadaşlarımla oynadığım her dakikayı çok sevdim. Yolda inanılmaz bir yolculuk yaptık” diye yazdı.

“Bu kararı vermek ne kadar zor olsa da takım arkadaşlarıma veremediğim gerçeğiyle baş etmek o kadar zor değil 100% benim artık bu formatta. İngiltere forması giyen herkesten daha azını hak etmiyor” diye ekledi.

“Üç format şu anda benim için sürdürülemez. Sadece program ve bizden beklenenler nedeniyle vücudumun beni hayal kırıklığına uğrattığını hissetmiyorum, aynı zamanda Jos’u verebilecek başka bir oyuncunun yerini aldığımı hissediyorum. ve ekibin geri kalanı onların hepsi. e bir başkasının kriket oyuncusu olarak ilerlemesi ve geçmişteki gibi inanılmaz anılar biriktirmesi için 11 yıl” dedi.

Stokes’un kararı İngiltere’nin Test kaptanlığına atanmasından birkaç ay sonra geldi.

Tanıtıldı

Stokes şu ana kadar oynadı 100 İngiltere için ODI’ler, puanlama 2919 üç yüzyıldır ve 300 yarım asırlık ve 74 küçük kapılar alarak.

Yenilmemesi nedeniyle 2019 Dünya Kupası finalinde ‘Maçın Oyuncusu’ seçildi 84-koş vuruşu.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.