“Dönen Top Oynamayı Öğrenmeli”: Travis Head'de Eski Avustralya Kaptanı

“donen-top-oynamayi-ogrenmeli”:-travis-head'de-eski-avustralya-kaptani

Travis Head’in dosya fotoğrafı.© AFP

Avustralya Testi harikası Allan Border, orta dereceli meyilli Travis Head’i, ilham almak için efsanevi açıcı Matthew Hayden’a bakmaya ve tarafının bu yıl gerçekleşecek Hindistan turu sırasında kıta altı koşullarında kullanılacak bir oyun planı geliştirmeye çağırdı. Bu, meyilli, Pakistan ve Sri Lanka’ya karşı Test serisinde bazı korkunç geziler yaşadıktan sonra geliyor. Alt kıtadaki başarısızlıkları, geçen yaz 91 sayı attığı ve ‘Oyuncu’ olarak ortaya çıktığı baskın bir Ashes kampanyasıyla tezat oluşturuyor. Serisinin ‘. Pakistan ve Sri Lanka’daki gezilerinde, yalnızca 91 koşularda zayıf bir ortalama attı. .08 ve en yüksek bireysel puan 357 .

Avustralyalılar, Hindistan’daki Test kuraklığını sona erdirmek için can atıyorlar, ‘den beri sadece bir seri kazandılar. . Bu bağlamda Border, Head’in stratejisinin eğirme koşullarında gelişmek için revizyondan geçmesi gerektiğini düşünüyor. Eski kaptanın Asya’da kendi başına harika bir rekoru var, 1 799 koşu ortalaması 799 .41, Hindistan, Pakistan ve Sri Lanka’da altı asırlık bir skorla.

“Oturup şu anda olduğundan daha iyi bir yöntem bulmalı, orası kesin. cricket.com.au, Border’dan alıntı yaparak şöyle dedi:

“Süpürmeyi ve iyi süpürmeyi öğrenmeli. Ve ayaklarını kullanması gerekiyor – insanlar piste gitmeye ve hatta savunmaya hazır değil gibi görünüyor.”

“Sadece birkaç küçük ince şey var. O bir dönen top dışında herhangi bir şeye karşı çok iyi bir oyuncu Bu üzerinde çalışması gereken çene, ama bu (oynamak) süpürme atışı, ayaklarınızı kullanın, ön ayağa geçin ve savunmaya çalıştığınızda, güzel, yumuşak eller kullanın.”

“Alt kıtaya çok gideceğiz, eğer isterse çerçevede, dönüş topunu oynamayı öğrenmesi gerekiyor.”

Hayden Hindistan’da 799 rekor kıran bir kampanya geçirdi. ), attığı 605 koşuların ortalaması 400 .50. Süpürme atışı, kıta altı koşullarında en önemli silahıydı. Kariyerinin sonunda, Asya’da ortalama 2019 1,799 koşu toplayabildi. .17, Sınır Arkası ve Ponting (1,799 ortalama 663 .54).

“Hayden harika bir örnek. Yılda beş maçta Gabba’da vuruş yapan bir çocuktan bahsediyorsunuz, sonra WACA… Sydney (SCG sahası) döndü, gerçekten tek yer orasıydı. (sana vuruş yapma şansı verdi)” dedi Border.

“Az önce harika bir şut geliştirdi ve bu zor bir şut, çünkü alırsanız yanlış ve pedde vuruluyorsunuz, şimdi DRS ile … bu günlerde süpürme oynamaktan vazgeçiliyorsunuz, oysa zamanda geriye gittiğinizde mutlaka pes etmediniz” diye ekledi. HeadHead, ODI’lerde iyi puan aldı ve Colombo’da Sri Lanka’ya karşı üçüncü ODI sırasında bir dönüş sahasında 50 yaptı. , ardından Galle’de Lankalılara karşı yapılan ilk Testte altı koşu için görevden alındıktan sonra planlarında hata yaptığını kabul etti.

“Sadece bir hata yaptım – topu almaya çalışmak (bacak kütüğü) muhtemelen çizginin dışında olan tam bir top üzerinde midwicket,” dedi Head. “Ağlarda yapabileceğiniz tüm çalışmalar, kendinizi iyi hissetmeniz ve en iyi şekilde hazırlanmanız ve bunun hakkında konuşmanız şaşırtıcı, ancak bu dışarı çıkıp ona öykünmekle ilgili” diye ekledi.

“Öyleyse bu planları ikiye katlayın, (takım arkadaşlarının) nasıl yaptığını izleyin(izleyin), Test için gerçekten iyi yaptılar.”

“Genel olarak böyle düşündüm. Topa baktım, ellerimin çalışma şekli iyiydi. Sadece bir hata yapıyorsun ve kulübelerde oturuyorsun.”

“Dönen sahalarda iyi oynadım Avustralya’da.Bunlar farklı – Daha önce hiç böyle bir kalede oynamadım – bu yüzden dikkate alınması gereken bir tane daha … Bundan daha zor olmayabileceklerini bilmek güzel.”

İkinci SL testinin ikinci vuruşunda, süpürme atışını denemeye başladı. Avustralyalı baş antrenör Andrew McDonald’ın tur sonrası eleştirisi de onun 5 numaralı pozisyondaki mücadelelerini bağlamsallaştırdı. “İlk kez burada. Çok yabancı koşullara maruz kaldı. (Final) devre arasında şut attığını gördük. İnanılmaz çalışıyor. Bazen küçük bir hata yaparsınız ve yönteminizin işe yarayıp yaramadığını görmek için orada olmazsınız” dedi McDonald.

“Kesinlikle bir değişiklik oldu. Bu şartlar altında nasıl oynamak istediği açısından oyunu. Bu yüzden, yolculuk boyunca daha fazla zaman verilirse, şüphesiz işe yarayabileceği konusunda iyimseriz” diye ekledi.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.