Commonwealth Games 2022: 1,2 Milyon Bilet Satıldı, Indo-Pak Kriket Kravatı “Öne Çıkanlardan Biri” Olacak

commonwealth-games-2022:-1,2-milyon-bilet-satildi,-indo-pak-kriket-kravati-“one-cikanlardan-biri”-olacak

Smriti Mandhana (solda) ve Harmanpreet Kaur’un dosya fotoğrafı.© BCCI

Organizatörler, Temmuz’da Birmingham’da başlayacak olan İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için 1,2 milyon kadar bilet satıldığını açıkladı , Hindistan ve Pakistan arasındaki kadınların kriket maçının yerel halkın “gerçekten ilgisini çektiğini” sözlerine ekledi. Kadın kriketi Commonwealth Games’de ilk kez sahneye çıkıyor ve Hindistan ve Pakistan Temmuz’da Edgbaston’da 31 karşı karşıya gelecek. Şehir, önemli sayıda Hint ve Pakistan kökenli insana ev sahipliği yapıyor. PTI’ye konuşan Birimgham Games CEO’su Ian Reid, Hindistan-Pakistan maçı için bile çok satan bir kalabalık beklerken yarı finallerin ve final biletlerinin çoktan alındığını söyledi.

“Ben büyük bir adamım. Ben de kriket hayranıyım. Hindistan Pakistan ile aynı grupta, bu yüzden burada Birmingham’daki ilgiyi gerçekten çekti. Burası ikonik bir mekan, erkek takımınız son birkaç haftadır burada oynadı. Bu yüzden kesinlikle öne çıkanlardan biri olurdu Reid,” dedi.

“Yarı finaller ve final biletleri muhtemelen Hindistan ve İngiltere’nin orada olacağı beklentisiyle çoktan satıldı. . Etkinliğe çok daha yakın bir zamanda bilet satışlarında bir artış göreceğiz. Bu yüzden Hindistan-Pakistan maçının yakında satılmasını bekliyorum.” Londra Olimpiyatları’ndan bu yana Birleşik Krallık’taki en büyük spor etkinliği olacak olan Oyunlarda 5000’den fazla sporcu yer alacak. .

“Etkinlik için 1,2 milyon bilet sattık. Oyunlara yaklaştıkça bu sayının artmasını bekliyoruz. İngiltere’deki açık ara en büyük spor etkinliği Londra’dan beri 2012.

Tanıtılan

“Etkinlik için yaklaşık 45000 gönüllü ve ücretli personelimiz olacak. Bölge ve şehir için çok büyük bir olay,” diye ekledi Reid.

Tümü 31 Commonwealth üyeler çoklu spor etkinliğine katılımlarını onayladılar.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.