“Bundan Rahatsızdım…”: Sachin Tendulkar, MCC'nin Kanun Değişikliklerine Tepki Verdi

“bundan-rahatsizdim…”:-sachin-tendulkar,-mcc'nin-kanun-degisikliklerine-tepki-verdi

Sachin Tendulkar MCC’nin yasa değişikliklerini övdü.© AFP

Çarşamba günü vuruş maestro Sachin Tendulkar, Marylebone Kriket Kulübü’nün (MCC) forvet olmayanların sonundaki koşuyu adil olmayan oyun yasalarından kaldırma kararını memnuniyetle karşıladı. Kriket yasalarının koruyucusu olan MCC, forvet olmayanların sonundaki kaçışlarla ilgili yasayı “haksız oyun” bölümünden taşımaya karar verdi. Vurucuların çok fazla gerilediği ve genellikle oyunun ruhu hakkında hararetli tartışmaları tetiklediği zaman, forvet olmayanların sonundaki kaçışlarla ilgilidir. Hindistan’ın önde gelen spinner oyuncusu Ravichandran Ashwin gibi birkaç oyuncu, bunun adil bir ihraç şekli olduğunu savundu.

Tendulkar, bu görevden alma için kullanılan “Mankaded” tabirine her zaman karşı olduğunu söyledi.

“MM komitesi tarafından krikette yeni kurallar getirildi ve bunlardan birkaçını oldukça destekliyorum. Birincisi Mankading’in ihraç edilmesiydi. Bu işten çıkarmanın Mankaded olarak adlandırılmasından her zaman rahatsız oldum. ,” Tendulkar bir video mesajında ​​​​dedi.

Kriket güzel bir spordur. Mevcut normlara meydan okumamıza ve oyunun yasalarını iyileştirmemize yardımcı oluyor. MM tarafından getirilen bazı değişiklikler övgüye değer.#CricketTwitter pic.twitter.com/bet0pakGQM

— Sachin Tendulkar (@sachin_rt) 9 Mart, 20222022″Bitecek şekilde değiştirildiği için gerçekten çok mutluyum. Bana göre her zaman bitmesi gerekirdi. Yani bu benim için iyi bir haber Hepsinden memnun değildim, ama artık durum böyle olmayacak.”

Ancak Broad, MM’nin ‘Mankading’i meşrulaştırma kararını “haksız” olarak nitelendirdi. , forvet olmayanın sonunda “sıfır beceri” gerektirdiğini söyleyerek tükendi.

“Yani Mankad artık haksız değil ve artık meşru bir ihraç. Öyle değil mi? Her zaman meşru bir görevden alma olmuştur ve haksız olup olmadığı özneldir? Bence bu adil değil ve IMO olarak, bir vuruşu reddetmek yetenekle ilgili ve Mankad sıfır beceri gerektirir,” diye tweet attı Broad.

Tendulkar’ın beğendiği kriket kurallarındaki diğer değişiklik, bir yakalama dismi durumunda grev yapan yeni bir vuruşla ilgiliydi. ssal.

“Ve ikinci vuruşta vurucu atılır, yakalanır, yeni vurucu gelip topla yüzleşmelidir. Yeni vurucu vuruşu alır.

“Bu kesinlikle adil çünkü bir melon oyuncu bir küçük kapı seçmeyi başardıysa, bir melon oyuncusunun yeni bir vuruş yapma şansı elde etmesi adildir. Bu yeni kural güzel ve bu konuda başarılı” dedi.

Ayrıca MM, topu parlatmak için tükürük kullanmanın haksız bir uygulama olarak değerlendirileceğini de söyledi.

Tanıtılan

Tükürük uygulaması COVID nedeniyle ICC tarafından yasaklandı -19 pandemi ve MCC, araştırmasının tükürük uygulamanın topun hareketi üzerinde hiçbir etkisi olmadığını bulduğunu söyledi.

Değişiklikler Ekim ayına kadar yürürlüğe girmeyecektir.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.