“Bench Gücümüzü Oluşturmak İstiyoruz”: Hindistan'ın Kadro Rotasyonu Üzerine Rohit Sharma

“bench-gucumuzu-olusturmak-istiyoruz”:-hindistan'in-kadro-rotasyonu-uzerine-rohit-sharma

Rohit Sharma’nın dosya fotoğrafı.© AFP

Yıl boyunca kriket oynanırken, Hindistan kaptanı Rohit Sharma, sağlam bir yedek kulübesi gücüne sahip olmanın çok önemli olduğunu düşünüyor ve takım geleceğe bakarak bir tane inşa etmeye çalışıyor. Son T20 Dünya Kupası’nda şok grup aşamasında elemelerinden bu yana, Hindistan takımlarıyla deneyler yapıyor, sakatlık ve iş yükü yönetimi de önemli bir rol oynuyor. bunun parçası. Rohit, Star Sports ‘Follow the Blues’ programında “Çok fazla kriket oynuyoruz, bu yüzden yaralanmalar ve iş yükü yönetimi olacak, bu yüzden oyuncuları döndürmek zorundayız” dedi.

“Ama bu Yedek kulübemize gidip oyunu oynamak için güç veriyor, bu yüzden bu uluslararası sahneye çıkmaya ve performans göstermeye hazır birçok adamı deneyebiliriz” diye ekledi.

“İstiyoruz Yedek gücümüzü oluşturmak için Hindistan’ın geleceğinin emin ellerde olduğundan emin olmak istiyoruz. Yapmaya çalıştığımız planlama bu.” Rohit şimdi Avustralya’daki T20 şovunun gelecek baskısında Hindistan’ı yönetmeye hazırlanıyor, ancak ondan önce, Asya Kupası’nı ele alacaklar. ile.

Amacın takım olarak her gün daha iyi olmak olması gerektiğini söyledi.

“Sırada ne bekleyeceğimi bilmiyorum ama Rohit, özellikle ben, takım olarak her gün daha iyiye gitmekle ilgili” dedi. eğer takım olarak daha iyiye gidiyorsak.

“Takımın hedefi önemlidir ve o zaman açıkçası bunda bireylerin devreye girdiği ve takımın başarısında rol oynadığı kısımlar vardır. Ama takım ne yapmaya çalışıyorsa, bireylerin bu düşünce sürecini benimsemesi ve bu yönde çalışması gerekiyor.” geçen yılki T20 Dünya Kupası’nın sonunda yeni bir koç vardı ve Ravi Shastri, Rohit yaptığında kaptan olan Rahul Dravid’in yolunu açtı. ODI çıkışı.

Rohit, Hindistan kriket takımının dizginlerini devraldığından beri aralarında geçen konuşmalar hakkında konuştu.

” Burada hocamızla tanıştık ve bir süre bir odada oturduk ve bu takımı nasıl ilerletmek istediğimize karar verdik” dedi Rohit.

“Hemen hemen aynı düşünce sürecindeydi. benim gibi. Bu, çocuklara net bir mesaj vermemi kolaylaştırdı çünkü takımın aynı yönde hareket etmesi için koç ve kaptanın her zaman aynı sayfada olması gerekiyor.

Tanıtıldı

“Karar verdiğimiz ve ortak noktamız, doğru mesajları göndermek istiyoruz ve yapmıyoruz’ Grupta herhangi bir karışıklık yaratmak istemiyorum.

“Bu konuştuğumuz bir konuydu ve tabii ki kriketin tarzını da değiştirmek istedik. Her üç formatta da belirli bir şekilde oynamak istedik ve hepsini kabul etmeye hazırdı” dedi.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.