BCCI'nın Hintli Oyuncuların Yabancı Liglere Katılımına İzin Veren Bir Politikası Yok: Rajeev Shukla

bcci'nin-hintli-oyuncularin-yabanci-liglere-katilimina-izin-veren-bir-politikasi-yok:-rajeev-shukla

Rajeev Shukla’nın dosya fotoğrafı© PTI

Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI) Başkan Yardımcısı Rajeev Shukla Salı günü yaptığı açıklamada, kurulun Hintli oyuncuların yabancı kriket liglerine katılmasına izin veren herhangi bir politikası olmadığını söyledi. Açıklamalar, eski Hintli kaptan ve şu anki Chennai Super Kings (CSK) kaptanı MS Dhoni’nin Cricket South Africa (CSA) T açılış baskısı için kendi takımına ait olan Johannesburg Super Kings’e danışmanlık yaptığına dair söylentilerin ardından geldi. Lig. Bir BCCI yetkilisi, kurulun oyuncularının herhangi bir yabancı kriket liginde yer almasına izin vermeyeceğini söyledi.

“Oyuncularımızı yurtdışındaki başka hiçbir kriket ligine vermiyoruz. Shukla ANI’ye verdiği demeçte, Hindistan Premier Ligi’nin kendisi büyük bir lig ve hiçbir oyuncumuzun kendilerini herhangi bir yabancı lige bağlamasına izin veremeyiz” dedi.

Güney Afrika ve BAE Kriket kurulu, gelecek yıl başlayacak olan T20 Ligini açıkladı. Chennai Super Kings, Mumbai Indians, Rajasthan Royals ve Kolkata Knight Riders gibi IPL franchise’ları bu iki ligden takım satın alırken, Hintli oyuncuların da bu iki ligde yer alması bekleniyordu. Ancak BCCI, oyuncuların yönetim kuruluna ve IPL’ye yönelik taahhütlerini yerine getirmelerini istiyor.

Nisan ayının başlarında, Cricket South Africa (CSA) ve SuperSport TV at oluşumunu duyurdu. Ocak ayından itibaren 2023 altı özel mülkiyetli franchise içeren yarışma.

Tanıtıldı

Temmuz ayının ilerleyen saatlerinde, Emirates Kriket Kurulu, Uluslararası Lig T20 (ILT20) Lig Ocak ayı arasında oynanacak. 6 Şubat , 2023.

Altı takımlı franchise tarzı Lig, BAE’deki dünyaca ünlü, birinci sınıf mekanlarda 34 maç programı üzerinden oynanacaktır. İlk etkinliğin 6 Ocak ve Şubat , penceresinde oynanması planlanıyor. .

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.