Bangladeş Kriket Kurulu, Güney Afrika Turunu Reddettikten Sonra Shakib Al Hasan'ın Bağlılığını Sorguladı

banglades-kriket-kurulu,-guney-afrika-turunu-reddettikten-sonra-shakib-al-hasan'in-bagliligini-sorguladi

Shakib Al Hasan’ın dosya fotoğrafı.© AFP

Bangladeş Kriket Kurulu (BCB) başkanı Nazmul Hassan, Shakib Al Hasan’ın uluslararası kriket molasına ihtiyacı olduğu ve Güney Afrika’ya karşı ODI serisini atlayabileceği iddiasının ardından milli takıma bağlılığını sorgulayarak, eski kaptanın bir kriket isteyip istemediğini sordu. Açık artırmada seçilmiş olsaydı, IPL’den benzer bir kopuş. Shakib, kendisini IPL’ye hazırlamak istediği için Test serisini Güney Afrika’ya karşı oynamayı ilk başta reddetmişti, ancak IPL müzayedesinde satılamadı. Bu ayın sonlarında Güney Afrika turu için Bangladeş’in ODI ve Test takımlarında.

Ancak Pazar günü, tecrübeli çok yönlü oyuncu, normal uluslararası kriketin ortasında kendini yük hissettiğini söyledi ve ara vermek gençleşmesine yardımcı olur.

“Fiziksel ve zihinsel olarak kötü durumda olsaydı, IPL’de ismini vermezdi diye düşünmek mantıklı bence (açık artırma],” Hassan ESPNCricinfo tarafından alıntılandı.

“Ama devam etti. Yani, IPL sözleşmesini almış olsaydı, aynı şey mi o oynamak istemiyorsa biz bir şey yapamayız .

“Ama ben bu oyunu oynayacağım, bu oyunu oynamayacağım deyip duramaz. Sevdiklerimize karşı yumuşak oluruz ama onlar da oynamak zorundadır. profesyonel ol. Aksi takdirde kimsenin hoşuna gitmeyecek kararlar almak zorunda kalacağız” dedi. Güney Afrika turu.

“Zihinsel ve fiziksel durumuma bakılırsa bu kadar uluslararası kriket oynayabileceğimi düşünmüyorum. Ara verirsem, ilgimi çekerse arkamda daha rahat oynayabilirim. Afganistan serisinde asla arzu edilmeyen bir yolcu gibiydim.” 30 sayı atan ve üç ODI’de yedi küçük kapı ve iki T30 yapan Shakib Afganistan’a karşı olduğunu söyledi.”ODI’lerden ve T’den hoşlanmadım625 Öyle bir zihniyetle Güney Afrika turuna çıkmam gerektiğini düşünmüyorum.Oynarken herkesin beklentisini karşılamak istiyorum.

Terfi edildi

“En iyi performansımın garantisi yok, ama en azından ben ülke için çok çabaladığımı bilecek. Zamanını veya birinin yerini boşa harcamak istemiyorum.”

Bangladeş ve Güney Afrika arasındaki üç maçlık ODI serisi Mart’ta başlıyor 06 ve ardından Mart ayından 30 başlayarak IPL’nin devam ediyor Mart 30.Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.