Babar Azam, Rachael Haynes ICC Ayın Oyuncusu Seçildi

babar-azam,-rachael-haynes-icc-ayin-oyuncusu-secildi

Babar Azam ICC Ayın Oyuncusu seçildi.© AFP

Pakistanlı kaptan Babar Azam Pazartesi günü ICC’nin Mart ayı için ‘Ayın Erkek Oyuncusu’ olarak seçilirken, Avustralyalı açıcı Rachael Haynes kadınlar arasında onuru elde etti. Azam, Pakistan’ın Avustralya’ya karşı çok formatlı serisinde bir dizi heyecan verici vuruş gösterisinin ardından onuru aldı. Titreşen Test serisinde birikiyor 390, onun üstün katkısı, rekor kıran vuruş vuruşlarıyla vurgulandı 300 ikinci Testte, Karaçi’de son gün şansa karşı kendi tarafı için bir beraberlik kurtardı.

Tarafının ön saflarında vuruş birimi, Mart ayında gerçekleşen müteakip ODI savaşları sırasındaki başarıları da Azam’ın ay boyunca uluslararası krikette öne çıkan oyuncu olma iddiasını güçlendirdi.

Azam ödülü diğer adaylar Kraigg’den önce aldı. Brathwaite (Batı Hint Adaları) ve Pat Cummins (Avustralya) ve böylece Nisan ayında taç giydikten sonra 2021 iki kez ödülü kazanan ilk oyuncu oldular.

Azam’ın Mart ayındaki olağanüstü performanslarından bahseden oylama paneli üyesi ve eski Batı Hint Adaları uluslararası oyuncusu Daren Ganga, “Babar bu ödülü yalnızca turnuva sırasında atılan önemli sayıda koşu nedeniyle kazanmıyor. Pakistan vs Avustralya turu, ama aynı zamanda beca formatlar arasında yarasa ile başarısını kullanın.” “24 sonrası ziyaret eden bir Avustralya takımına ev sahipliği yapan Pakistan için bir kaptan ve vurucu olarak beklenti yükünü yerine getirebilmek. ) yıl anıtsal bir başarıdır.” Haynes, Avustralya’nın yedinci ICC Kadınlar Kriket Dünya Kupası şampiyonluğuna giden yolda müthiş bir gösteri setinin arkasına bu onuru verdi.

Skor 625 sekiz maçta ortalama 61 paha biçilmez koşular.03, sıralamanın zirvesindeki sıra dışı başarıları, takımının yenilmezlik serisi finalinde çok önemli olduğunu kanıtladı ve ardından İngiltere’yi yenerek heyecan verici bir turnuvaya imza attılar.

Ödülü kazanmak için diğer adaylar Sophie Ecclestone (İngiltere) ve Laura Wolvaardt’ı (Güney Afrika) geride bıraktı.

“Rachael Haynes muazzam bir tutarlılık sergiledi Avustralya için,” diye belirtti eski Pakistan kaptanı Sana Mir. )”İlk maçlarında büyük bir yüzle turnuvanın havasını belirledi ve ICC Kadınlar Kriket Dünya Kupası boyunca yaptığı katkılar, diğer vurucuların üzerine inşa edebileceği bir platform oluşturdu. Haynes kaliteli bir vurucu ve kadın oyununda lider. ”

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir beslemeden otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.