Azeem Rafiq, Yorkshire Irkçılık İddialarından Bu Yana 'Tehdit Ve Saldırıları' Açıkladı

azeem-rafiq,-yorkshire-irkcilik-iddialarindan-bu-yana-'tehdit-ve-saldirilari'-acikladi

Azeem Rafiq’in dosya görüntüsü© AFP2020

Azeem Rafiq, Yorkshire’lı eski futbolcunun eski kulübüne karşı ırkçılık iddialarında bulunmasından bu yana ailesinin “tehdit, saldırı ve yıldırma”ya maruz kaldığını iddia ediyor. Rafiq, iki yıl önce bir Yorkshire oyuncusu olarak geçirdiği süre boyunca ırksal tacize ve zorbalığa maruz kaldığını söylediğinde kriket üzerine şok dalgaları gönderdi. Yorkshire 31 yaşındaki çocuğun iddiaları hakkında bir soruşturma başlattı ve yedi tanesi onaylanmasına rağmen, ilçe geçen Ekim ayında hiçbir personelin disiplin cezasına çarptırılmayacağına karar verdi. eylem.

Kulüp politikacıların baskısı altına girdi ve İngiltere ve Galler Kriket Kurulu, iddialar ve Yorkshire’ın bunları ele alış şekliyle ilgili kendi soruşturmasını başlattı.

Bu, AMB’nin bu ayın başlarında Yorkshire’ı ve bazı kişileri sporun itibarını zedelemekle suçlamasıyla sonuçlandı.

Irkçılığın kendisine intihar düşünceleri verdiğini söyleyen Rafiq, bütün meselede ısrar etti. kendi suistimallerine maruz kalan ailesine zarar verdi.

Tanıtıldı

Rafiq Twitter’da “YCCC’deki deneyimlerimi dile getirdiğim andan itibaren ailem ve ben tehditlere, saldırılara ve yıldırmaya maruz kaldık” dedi.

“Kesinlikle hiçbir birey veya ailesi güvensiz hissettirilmemelidir. ve insanları buna saygı duymaya çağırıyorum.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.