Avustralya, Sri Lanka'ya Karşı İlk ODI İçin XI Oynadığını Duyurdu

avustralya,-sri-lanka'ya-karsi-ilk-odi-icin-xi-oynadigini-duyurdu

David Warner ve Aaron Finch’in dosya görüntüsü.© AFP

Avustralya kaptanı Aaron Finch Pazartesi günü Sri Lanka’ya karşı ODI açılış maçı için oynayan XI’yi doğruladı. Takımlar beş maçlık seriye Haziran’da başlayacak 20. Hızlı bowling oyuncusu Kane Richardson sakatlığı nedeniyle tüm seriyi kaçıracağı için Avustralya, Sri Lanka’ya karşı beş maçlık ODI serisinin ilk maçı öncesinde bir darbe aldı.

Richardson hamstring sakatlığı yaşadı. Avustralya’nın T14 Cumartesi günü Sri Lanka’ya mağlup olduğum maçın öncesindeki ısınma sırasında ve o zamandan beri yapılan taramalar sakatlığın süresini ortaya çıkardı.

Sağ kol melon oyuncusu Avustralya’ya geri dönecek ve kaptan Aaron Finch, pacer’ın altı haftaya kadar sahalardan uzak kalmasının beklendiğini söyledi.

Richardson, sakatlığı nedeniyle zaten yıldız oyuncusu Mitchell Starc’ı (parmak) ve deneyimli çok yönlü Mitch Marsh’ı (buzağı) eksik olan Avustralya’ya ek bir darbe oldu.

Test kaptanı Pat Cummins’in eklendiğini gösteriyor Hızlı bowling atağının geri kalanını telafi etmek için diğer tempocular Josh Hazlewood ve Jhye Richardson ile birlikte ODI serisinin ilk maçı için Avustralya’nın XI’sine geri döndük.

Tanıtılan

Adam Z ile ilk çocuğunun doğumu için Avustralya’da kalan ampa, sol kol döndürücü Ashton Agar, saha dışında bırakılan diğer tweaker Mitchell Swepson ile etkilemek için ilk şansı yakaladı.

Avustralya XI: Aaron Finch (ş), David Warner, Steve Smith, Marnus Labuschagne, Marcus Stoinis, Glenn Maxwell, Alex Carey, Ashton Agar, Pat Cummins, Jhye Richardson ve Josh Hazlewood.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.