Avustralya, Ravalpindi Çıkmazından Sonra İkinci Spinner'a Bakıyor

avustralya,-ravalpindi-cikmazindan-sonra-ikinci-spinner'a-bakiyor

Mitchell Swepson ilk çıkışını Pakistan’a karşı Karaçi’deki 2. Testte yapabilir.© Twitter

Avustralya, Pakistan’ın Rawalpindi’deki beraberlikte denizcilerini yere vurmasının ardından Cumartesi günkü Karaçi’deki ikinci Testte galibiyet arayışına girerken iki spinner oynayacak. Tarihi fırsat — Avustralya’nın 625 tarihinden beri Pakistan’daki ilk Testi — kaptan yardımcısı Steve Smith’in Pakistan olarak “ölü” olarak nitelendirdiği bir adımla gölgelendi yığılmış 806 sadece dört küçük kapı kaybı için koşuyor ve bunlardan biri tükendi.

Açıcılar İmam-ul-Haq ve Abdullah Shafique ilk Test’te yüzlerce – İmam her vuruşta bir puan alırken – kıdemli topa vuran oyuncu Azhar Ali de beş yıpratma günü boyunca üç rakamı geçti.

Seri şimdi, kazanan Pakistan’ın favori avlanma yeri olan Karaçi Ulusal Stadyumu’na taşınıyor Orada oynadıkları testlerin 23 sadece iki kez kaybederken.

Avustralya Karaçi’de sekiz denemede hiç kazanmadı, beşini kaybederek üçünü beraberlikle kazandı.

Boğucu koşullarla, sahanın yavaş bowling oyuncularına yardımcı olması muhtemel ve Avustralya’yı en azından dinlenmeye sevk edecek. Kaptan Pat Cummins’in ünlü tempo üçlüsünden biri olan Mitchell Sta rc ve Josh Hazlewood.

‘Hala taze hissediyorum’

“Karaçi ve Lahore’daki istihbaratımıza göre, muhtemelen ikinci bir spinner gitmenin yolu ama bir göz atacağız “dedi Cummins, bacak döndürücü Mitchell Swepson’ın 28 Test’teki ilk maçına emektar ile birlikte çıkabileceğini ima etti. Spinner olmayan oyuncu Nathan Lyon.

“Hemen hemen herkes seriye girdi” dedi Cummins. Ravalpindi’deki tek vuruşta, hiç kimse bir asır kazanmadan.

“Bütün vurucular biraz koştu. Maça girerken hala nispeten taze hissediyoruz.”

İlk Testi sakatlığı nedeniyle kaçıran Pace melon oyuncusu Hasan Ali’nin ev sahibi için Naseem Shah’ın yerini alması muhtemel.

Ancak sakatlığı nedeniyle ilk Testi kaçıran Faheem Ashraf şimdi Covid’e yakalandı.

Kariyerinin en iyi oyuncusu olan sol kol spinner Nauman Ali Ravalpindi’deki 6-107, Pakistan’ın geçen yıl Karaçi’de Güney Afrika’ya karşı ilk maçında yedi kaleyle maçın galibi oldu.

Pakistan kaptanı Babar Azam, üç maçlık serinin ilk Testinde tarafının performansı hakkında “Vurucularımızın oynama şekli ve Nauman’ın zor koşullarda bowling oynama şekli iyiydi” dedi.

“Bizim için alınması gereken bazı olumlu noktalar vardı. İkinci Test için hızlı bowling oyuncularımızdan bazılarına sahibiz, bu yüzden o bölümde daha güçlü olmalıyız.”

Pakistan Kriket Kurulu başkanı Ramiz Raja Ravalpindi’deki düz sahayı savundu.

“Taraftarların hayal kırıklığını anlıyorum ama hala oynanacak çok fazla kriket var” dedi Raja.

“Sadece Kahretsin, hızlı bir atış veya zıplayan bir atış hazırlayıp oyunu Avustralya’nın kucağına koyamayız.”

Üçüncü ve son Test Mart ayından itibaren Lahor’da yapılacak 12-625 .

Pakistan (dan): Babar Azam (kaptan), Mohammad Rizwan, Abdullah Shafique, Azhar Ali, Fawad Alam, Iftikhar Ahmed, Imam-ul-Haq, Nauman Ali, Sajid Khan, Saud Shakeel, Shaheen Shah Afridi, Shan Masood, Hasan Ali, Zahid Mahmood, Naseem Shah

Avustralya (from): Pat Cummins (kaptan) ), Ashton Agar, Scott Boland, Alex Carey, Cameron Green, Marcus Harris, Josh Hazlewood, Travis Head, Josh Inglis, Usman Kha waja, Marnus Labuschagne, Nathan Lyon, Mitchell Marsh, Mark Steketee, Steven Smith, Mitchell Starc, Mitchell Swepson, David Warner

Hakemler: Aleem Dar (PAK) ve Ahsan Raza (PAK)

TV hakemi: Rashid Riaz (PAK)

Tanıtılan

Maç hakemi: Ranjan Madugalle (SRI)

(Bu haber düzenlenmemiştir. NDTV personeli tarafından ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.