Avustralya, Hindistan Turu İçin Sri Lanka'ya Kaybedilen “Birçok Dersi Çıkaracak”: Pat Cummins

avustralya,-hindistan-turu-icin-sri-lanka'ya-kaybedilen-“bircok-dersi-cikaracak”:-pat-cummins

Avustralya’nın Travis Head’i 4. günde bowling oynuyor© AFP

Avustralya kaptanı Pat Cummins Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Sri Lanka’da çok farklı iki sahada Testler oynama deneyiminin, gelecek yıl Hindistan’ı gezme hazırlıkları için hayati önem taşıyacağını söyledi. Turistler bir vuruş sırası ile Sri Lanka’ya indiler ve 45 Galle’deki ikinci Testin dördüncü gününde koşuyorlar. 151 sadece bir seansta. Gösteri, Avustralya’nın açılış maçından sonraki üç gün içinde ev sahibini son derece keskin bir dönüş pistinde dövdükten 10 günler sonra geldi. aynı mekan. Avustralya’nın ada ülkesindeki 1-1 sonucu, Mart ayında Pakistan’daki 1-0 Test zaferinden sonra geliyor ve Hindistan, kıta altı yolculuğunda Şubat-Mart’ta planlanan dört beş günlük oyunla 2023.

“Kesinlikle geçen hafta ve bu hafta,” dedi Cummins Sri Lanka’dan Hindistan’a ders alırken. “Bence vuruş kadromuzun yarısı ve bowling kadromuzun yarısı burada alt kıtada pek fazla oynamadı. Dolayısıyla, bu çok farklı iki küçük kapıdaki deneyim, bence bundan almamız gereken çok fazla ders var. Gelecek yıl Hindistan.”

“Avustralya’da büyük olasılıkla sadece bir spinner oynuyorsunuz, bu yüzden arka planda birkaç adam daha hazırlamaya çalışıyorsunuz, böylece şansları var. Hindistan’da.”

Spin iki Testte büyük bir rol oynadı, Sri Lankalı debutant Prabhat Jayasuriya 300 final maçında küçük kapılar. yenilmemiş 145 ve eski Avustralya kaptanı Steve Smith 145 yaptı dışarı. Cummins, ekibin deplasman turlarındaki zorluklarla başa çıkmak için eve daha hazırlıklı gittiğini söyledi.

Cummins, “Buranın seri ve maç kazanmanın zor bir yer olduğunu bilerek geldik” dedi. “Öyleyse geçen hafta kazanan aynı takımla bir seri beraberlik ile ayrılmak. Evden uzakta oynamanın zor olduğu bir gerçeklik kontrolü olabilir. Ve (mağlubiyet) bir galibiyetten sonra daha fazla öğrenme sağlıyor.”

Nathan Lyon, lider spinner olarak faturasını ödedi ve ilk Testte dokuz küçük kapıyla oynadı. Marnus Labuschagne, 151 serisiyle, Smith’in 206 serisinden sonra ikinci sırada ve Cameron Green, Sri Lanka’ya ilk turlarında Avustralya vuruş cephesinde göze çarpıyordu.

Cummins, birinci sınıf bowling oyuncusu Josh Hazlewood’u doğru almak için dışarıda tutmak gibi zorlu kararlar aldığını söyledi. alt kıta sahalarında takımın dengesi çok önemliydi.

Tanıtıldı

“Boloncularda yedek kulübesinde oturan Joshy Hazlewood gibi birini görüyorsunuz. Glenn Maxwell bu oyun için yaptığı vuruşlarla ilgili bir sohbetti,” dedi Cummins.

“Onunla olan mücadele Asya’da oynamak, insanlara bir şans vermedikçe, Greeny gibi birinin çıkıp göreve hazır olduğunu nasıl gösterebileceğini bilemezsiniz. Diğerleri biraz daha uzun sürebilir. Bu yüzden bu dengeyi tutturduğunu düşünüyorum.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.