Asya Kupası Finali: Pakistan Yenilirken Sri Lanka'nın Zafer Kupası

asya-kupasi-finali:-pakistan-yenilirken-sri-lanka'nin-zafer-kupasi

Sri Lanka, demokrasinin ölümünün ardından muazzam finansal çalkantılarla karşı karşıya kalan bir ülke olarak bulundu 11 Dasun Shanaka’nın habersiz grubu Pakistan’ı ezerken 55 bir kriket sahasında layık kahramanlar Pazar günü burada altıncı Asya Kupası şampiyonluğunu kazanmak için yarışıyor. Bu sadece kriketle ilgili olmayan, çok daha derin tarihsel ve politik önemi olan, bunun çok ötesinde bir zaferdi. Sri Lanka’nın kendilerini ilk kez zindanlardan kaldırıp umutsuz bir 93 6’ya 93 ulaşması, gelecek nesiller içindi. Bhanuka Rajapaksa’nın 34-top-150 yüzünden 5 için , kolayca T’de baskı altındaki en iyi vuruşlardan biri17 Bu da yetmediyse, 93’da 2 kişilik seyir halinde olan Pakistan, sonunda Pakistan’ı 147 pacer Pramod Madushan (4/50 için boğdular. 4 over) ve bacak bükücü Wanindu Hasaranga (3/17 ) 4 kez) birkaç bin Sri Lankalı taraftarın tezahürat yapmasını sağladı 11,000 garip Pakistan hayranları.

17Hasaranga tarafından bitti arka arkaya düşen üç kaleyle Pakistan’ın ölüm çanı oldu.

Bulunan şeyi Rajapaksa yaptı yapıyı yapan Madushan ve son rötuşları yapan Hasaranga.

Sri Lanka’nın ‘Mavi Adamlar’ gibi prima donaları yok ama

Babar Azam (5) ve Fakhar Zaman (0)’ı alan kamçılı sağ kol hızlı orta Madushan, Sri Lanka’ya üst sıraları verdi. -kovalamanın başlangıcında.

Babar geniş ve uzun bir zıplamayı bacak tarafını düz kısa ince bacaklı saha oyuncusunun ellerine fırlatmaktan suçluyken, Fakhar açısal bir teslimatı kütüklere geri sürükledi.

Rizwan (50 kapalı 93 topları) her zamanki gibi iftikhar Ahmed (27 olarak tek sınırları vuran sac çapa rolünü oynadı 27 topları) 93 sonra vurmaya başladı bitti ama ikinci büyüsü için geri gelen Madushan onu derinlere gömdü. s arasında bir fark olsaydı ides, sahadaydı. Pakistan sahada av bırakma konusunda fakirken, Sri Lankalılar bazı akıllı avlar yaptı ve derin küçük kapı bonservisi konusunda olağanüstüydü.

Bir noktada, seyirciler bile Rizwan’ın itişine hüsrana uğradı ve 150 aralığındaki toplamlar için iyi olan ancak 93 artı olanlar için iyi olmayan eşya oyunu. Sonunda, basınç kritik sınırın üzerine çıktığında, Hasaranga onu dibe vurdu.

Pakistan hızları bir patlama ile başladığından, Rajapaksa’nın parlaklığı zorlu bir toplam sağlamadan önce Babar için kazanmak için iyi bir atış oldu. adalılar için.

Rajapaksa’nın ölüm testeresinde hesaplanan saldırısı 50 son 4’te puanlanıyor

Genç Naseem Shah (1/34 4’te) ve uber havalı Haris Rauf (3/27 4 overde) çok hızlı ve ateş püskürdü Rajapaksa, takımının içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak en iyi ellilerinden birini atmadan önce Powerplay aşırılarında Lankan vuruşunun bel kemiğini kırdıklarında pist dışı hareket.

Rajapaksa ve Wanindu Hasaranga ( 36 kapalı 21 toplar) eklendi 50 Sri Lanka’nın ‘da nefes nefese kaldıktan sonra hızlı koşular) için 5.

Vardı Chamika Karunaratne ve Sri Lanka ile başka bir 55 koşu parkuru 93-koş işaretini geçti . 000 yaşındaki hız tutkunu Shah, en çok kazananlardan biri oldu. Bu turnuvada boydan boya atılan ancak keskin bir şekilde hareket eden ve formda Kusal Mendis’e (0) sopasını indirecek zaman bırakmadığı için ölümcül atış yapan oyuncular görüldü.

Dhananjaya iken de Silva (28 kapalı 71 toplar) bazı pitoresk kapak sürücülerine çarptı, diğer taraftan tam anlamıyla bir destek yoktu.

Ancak Rajapaksa, çok yönlü vuruş oyunuyla Sri Lanka’ya tam bir saygınlık kazandırdı. Altı dörtlü ve üç altılı vurdu ve Naseem’i maksimuma çıkarmak gözler için bir zevkti. Aynı derecede iyiydi, Naseem’deki rampa hareketiydi, bu da dörde gitti, sonra dörde bölündü ve altı üstü siper noktası Lanka’yı 170 aldı.

Terfi edildi

Shadab googly bowling oynadığında veya Iftikhar bir ara vermeyi başardığında, Rajapaksa Babar’ın biraz yavaşladığı görüldüğü için bazı ustaca geç vuruşlar yaptı huzursuz.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.