“Arshdeep Singh, Umran Malik Ile Karşılaştırıldığında Daha Eksiksiz Bir Bowler”: Eski Hindistan Kriketçisi Nedenini Açıklıyor

“arshdeep-singh,-umran-malik-ile-karsilastirildiginda-daha-eksiksiz-bir-bowler”:-eski-hindistan-kriketcisi-nedenini-acikliyor

Arshdeep Singh ile Bhuvneshwar Kumar’ın dosya görüntüsü.© AFP

Umran Malik ve Arshdeep Singh, uzun mesafeler kat etme potansiyeline sahip iki genç adım adayı. Ümran, Hindistan Premier Ligi’nde hızıyla etkiledi ve ardından uluslararası ilk maçına TI serisinde İrlanda’ya karşı çıktı. O seride bir kale aldı. Sol kol pacer Arshdeep Singh ise Hindistan için sadece bir TI oynadı. İngiltere’ye karşı TI serisi sırasında oldu. Ancak, birinci sınıf kriket oynama konusunda Ümran’dan daha fazla deneyime sahiptir.

Eski Hint kriket takımı oyuncusu Aakash Chopra, Ümran’ın uluslararası kriket için hala hazır olmadığını düşünüyor.

“Umran Malik’te başkalarında olmayan bir şey var – aşırı hız. Bunu kimseye öğretemezsiniz. Diğer her şeyi öğretebilirsiniz – çizgi ve uzunluk, yorker, fedai, daha yavaş olanlar, boğum topu vb. Birine hızlı bowling oynamayı öğretemezsiniz. Ya tempolu doğarsınız ya da orta tempolu doğarsınız” diyen Chopra, YouTube kanalındaki bir videoda.

Tanıtıldı

“Şüphesiz temposu var. Ama Umran Malik’in uluslararası yarışmaya hazır olmadığını hissediyorum. Şimdilik kriket. Çok basit, zamana ihtiyacı var. Çok fazla kriket oynamadığı için hala ham.”

Arshdeep Singh ile ilgili olarak Chopra, ” Arshdeep daha olgun.Düzenli oynuyor.Sol bek,yorkerleri çileden çıkarıyor.Onun da beyni var.Sizin yoksa. çok hız, beyninizi daha çok kullanırsınız. Tecrübe her şey için önemlidir. Arshdeep, bence. şu anda Ümran Malik’e kıyasla daha eksiksiz bir bowling oyuncusu. Ama Ümran’ın sahip olduğu başka kimsede yoktur. O özeldir.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.